dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Muzeum v historické vozovně láká na tramvaj, která vozila Pražany během války. Má zatemněná okna a na sobě německo-české nápisy
Muzeum MHD ve Střešovicích je plné zajímavých exponátů. Nyní k nim přibyl další. Foto: Petr Dadák / Wikimedia Commons

Muzeum v historické vozovně láká na tramvaj, která vozila Pražany během války. Má zatemněná okna a na sobě německo-české nápisy

Muzeum MHD ve Střešovicích se po déle než půl roku trvající opravě znovu otevřelo veřejnosti a nabízí i nový unikátní exponát. Tramvaj, která vozila cestující v Praze během druhé světové války.

O Muzeu MHD

Sídlí v historickém objektu tramvajové vozovny v Praze – Střešovicích (Patočkova 4). Letos je otevřeno do 17. listopadu 2014 o sobotách, nedělích a svátcích v době od 9 do 17 hodin. Základní vstupné pro dospělé je 35 korun, děti ve věku od 6 do 15 let platí dvacet korun. Držitelé senior pasu mají vstup zdarma.

Za posledních šest měsíců prošla hala Muzea MHD rozsáhlou opravou s cílem zvýšit požární odolnost dřevěných konstrukcí krovů pocházejících z roku 1909.

„Jsme velmi rádi, že můžeme Muzeum MHD konečně zpřístupnit návštěvníkům. Budovy ze začátku 20. století dnes splňují přísná protipožární kritéria, aniž by ztratily cokoliv na svém původním autentickém vzhledu. Kromě konstrukcí krovů jsme celou budovu vymalovali i zevnitř. Návštěvníci se tedy mohou těšit na muzeum v nové podobě,“ řekl Milan Pokorný, vedoucí jednotky Historická vozidla.

muzeum-mhd-tramvaje-nahled Vzhledem k vysoké prašnosti při odstraňování starých nátěrů bylo nezbytně nutné všechny historické exponáty důkladně umýt. Nyní probíhá závěrečné leštění všech exponátů, které potrvá až do konce července.

Staré tramvaje, autobusy a dokonce i trolejbusy doplnila souprava motorového a vlečného vozu, která prezentuje vzhled tramvají v období druhé světové války. Toto období dosud v Muzeu MHD nebylo zastoupeno žádným exponátem.

Na první pohled se od ostatních vozů liší tím, že má v rámci protiletecké ochrany obyvatelstva modrou barvou zatemněná okna a na sobě německo-české orientace.

Muzeum MHD láká návštěvníky více než čtyřmi desítkami historických vozidel a mnoha dalšími exponáty, mezi něž patří modely, fotografie, historické dokumenty, jízdenky či plánky.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru