dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
0°C
pozítří
Pondělí - snih
0°C
Muzeum pražského vodárenství ožije Dnem otevřených dveří. Za vstup neplatíte
Do muzea se zdarma podíváte 19. a 20. září. Foto: Archiv

Muzeum pražského vodárenství ožije Dnem otevřených dveří. Za vstup neplatíte

Pražské vodovody a kanalizace přichystaly tradiční Den otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství. Akce se koná o víkendu 19. a 20. září.

Muzeum bude možné navštívit po oba dva dny od 9:30 do půl páté. Vstup je zdarma.

vodarna-podoli-1-nahled Historie Muzea pražského vodárenství sahá až do roku 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostor v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě.

Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla expozice s výstavní plochou o rozloze 800 m2, s depozitáři a přednáškovým sálem slavnostně otevřena.

vodarna-roura-nahled Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka.

Zároveň myslí i na současnost, například pro děti jsou připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách.

„Letos jsme expozici doplnili o dvě čerpadla, která doplní ukázky čerpací techniky o stroje používané v nedávné minulosti. Exponáty jsou z roku 1955 a 1978,“ řekl mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

Novinkou je také „schodolez“ pro vozíčkáře, který umožní bezproblémový přístup do expozice, jež je koncipována jako bezbariérová.

vodarna-sochy-2-nahled Muzeum v loňském roce navštívilo přes jedenáct tisíc návštěvníků z České republiky i ze zahraničí, mimo jiné z Francie, Německa, Velké Británie nebo USA.


Další články
Nahoru