dnes
Čtvrtek - polojasno
14°C
zítra
Pátek - zatazeno
18°C
pozítří
Sobota - polojasno
19°C
Víkendové tipy

Muzeum ožije v rytmu keltské hudby

Příznivci keltské hudby mohou přijít do Národopisného muzea, kde se v sobotu 25. března koná od 18 hodin koncert skotské hudební skupiny Dun Creagan. Zaposlouchejte se do tradičních irských a skotských balad skupiny, která vystoupí v Evropě poprvé od roku 1994 v kompletním složení. Vstupné na akci je v ceně běžného vstupného do muzea.  

Hudební skupina Dun Creagan přináší do Národopisného muzea v Praze živou keltskou hudbu. Trio veteránů ve složení Tom McKean (zpěv, bodhrán, buzuki), Carrick Eggleston (akordeon) a Kelley Bishop (kytara, foukací harmoniky) doprovází na tomto turné Sarah Collins, talentovaná houslistka z Bostonu.

Repertoár skupiny Dun Creagan, známý svými neobvyklými písněmi a strhujícími kombinacemi melodií, zahrnuje skotské balady, strašidelné milostné příběhy, gaelskou „mouth music“, rázné tance „jigs“, námořnické tance, pochody a malé popěvky.

Pro hudební skupinu Dun Creagan je charakteristický podmanivý zpěv Tom McKeana. Široká škála repertoáru kapely čerpá z McKeanovi profese profesora folklóru na Univerzitě v Aberdeenu. Housle a akordeon udávají melodie, které demonstrují talent skupiny vytvářet složité a kreativní aranžmá. Sarah Collins, i když je relativně novou členkou, předvádí svůj expresivní styl, který plynule zapadá do svižného frázování Carricka Egglestona, zatímco nápadné akordy a druhý hlas Kelleyho Bishopa umocňují emocionální zážitek z každé melodie. Spolu s hrou na tzv. bodhrán, tradiční irský buben, skupina dosahuje neodolatelné melodické kombinace a rytmické synergie.

Národopisné muzeum Národního muzea, Kinského zahrada 98, Praha 5.


Pískosochy v Praze 5: Workshop pro děti i dospělé

Včera v 18:00

Museum Skla Portheimka, Štefánikova 68/12, Praha 5 pořádá v sobotu 23. března od 13 do 17 hodin akci pod názvem  Pískosochy.

Sobota: Nedostatek vody a jeho řešení. Přednáška hydrogeologa Zbyňka Hrkala

Včera v 17:44

Hydrogeolog a cestovatel Doc. RNDr. Zbyněk Hrkal, CSc. přiblíží téma nedostatku vody a nastíní jeho řešení v sobotu 23. března v 16 hodin v Podolské vodárně u příležitosti dnů otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství.

Praha 15 zve na Pražského tajtrlíka

19. března 2019 v 10:59

Ve Švehlově sokolovně v patnácté městské části se bude konat 23. a 24. března již 15. ročník přehlídky amatérského loutkového divadla Pražský tajtrlík.

Vystoupejte na komín Staré čistírny odpadních vod

18. března 2019 v 11:32

V rámci oslav Světového dne vody budou ve Staré čistírně odpadních vod v Praze 6 – Bubenči probíhat od 10 do 20 hodin jištěné výstupy na komín.

Třídenní Jarní trhy na Výstavišti

18. března 2019 v 09:17

Přijďte si o víkendu 22. – 24. března nakoupit jarní výzdobu na Výstaviště a ochutnat občerstvení.

Plný Block vol IX – Food. Sobota plná delikates v Praze 7

18. března 2019 v 07:06

Akce, v rámci které ožije komplet celý Vnitroblock v Tusarově ulici.

Na Festival delikátních chutí do Novoměstské radnice

18. března 2019 v 06:52

V sobotu 23. března opět zaplní Novoměstskou radnici a její okolí tradiční i netradiční pokrmy z různých koutů světa. Festival delikátních chutí vstupuje už do své páté sezony a v duchu očekávání jara bude tentokrát hodně čerstvě a svěže laděný.

Kdo jsem? Seriál vzdělávacích programů zaměřených na lidské tělo začne v sobotu

15. března 2019 ve 21:42

Galerie Harfa připravila pro děti nový seriál vzdělávacích programů zaměřených na lidské tělo a okolní prostředí. Akce nese název Můj lepší svět a v prostorách obchodního centra bude pravidelně probíhat po celý letošní rok. Seriál má dětem ukázat, jak funguje jejich tělo a jaké důsledky má lidská...

Aspoň na víkend: Objevte kouzlo trampingu

15. března 2019 v 07:46

Pro všechny, kdo by rádi zažili trampské odpoledne, připravilo Národopisné muzeum Národního muzea akci s názvem Aspoň na víkend objev kouzlo trampingu, která proběhne v sobotu 16. března.

Plavby po Vltavě, vodnické hrátky nebo kapela Matylda. Den Vltavy se koná v neděli

14. března 2019 v 07:55

Plavby po Vltavě pro Pražany a přespolní zdarma v neděli 17. března.

Další články
Nahoru