dnes
Úterý - obcasny-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
1°C
Muzeum na kolejích: Na nostalgické tramvajové lince 23 budou cestující vozit jen staré vozy
Ilustrační foto: archiv

Muzeum na kolejích: Na nostalgické tramvajové lince 23 budou cestující vozit jen staré vozy

Tramvajovou linku číslo 23, která fungovala už za první republiky, potkalo během její existence několik změn trasy a opakovaná zrušení. Naposledy před osmi a půl lety. Letos se dočká znovuobnovení, stane se z ní nostalgická linka fungující v běžném provozu.

Nostalgická linka číslo 91 jezdí v Praze o víkendech od jara do podzimu a otevřené vozy s průvodčími v dobových uniformách jsou turistickou atrakcí.

Koncem března začne fungovat další nostalgická linka s garantovaným provozem legendárních tramvají T3. Linka 23 pojede na trase Zvonařka – I.P.Pavlova – Karlovo náměstí – Národní třída – Staroměstská – Malostranská – Pražský hrad – Pohořelec / Hládkov – Malovanka.

„Na lince by měly stabilně jezdit jen vozy T3, respektive jejich typové odvozeniny. Zejména půjde o tramvaje typu T3SUCS a T3MDVC. Může se ale stát, že do provozu zasáhne i jiné muzejní vozidlo dopravního podniku,“ uvedl mluvčí organizace Ropid Filip Drápal.

Stabilně by mělo být na linku nasazeny čtyři, popřípadě pět souprav. V případě posílení provozu během letních měsíců až dvojnásobek. Základní interval bude 30 minut, v létě o víkendech by měla linka jezdit každých 15 minut.

Praha se nechala inspirovat v jiných metropolích, kde stabilně jezdí nostalgické linky. Například v Londýně jezdí na vybraných linkách staré Routemastery, které jsou ikonu londýnské dopravy, podobně jako v Praze tramvaje T3.

„Dalším cílem bylo také posílit dnes velmi exponovanou linku 22 zejména v oblasti Pražského hradu. Věříme, že část turistů využije nabídky nostalgické linky a že si na linku 23 ráda počká,“ dodal Filip Drápal.


V tunelu Mrázovka se budou čistit kamery

4. prosince 2018 v 11:20

Od soboty 8. prosince od 23 hodin do neděle 9. prosince do 5 hodin bude z důvodu čistění kamer tunel uzavřen.

Nové jednosměrky na Břevnově

4. prosince 2018 v 08:31

V Praze 6 aktuálně probíhá instalace dopravního značení k realizaci projektu zón placeného stání, jehož součástí je i nová úprava směrovosti komunikací v lokalitě Břevnov, konkrétně v oblasti ohraničené ulicemi Bělohorská, Tomanova a Liborova.

Od středy se uzavře ulice K Nedvězí

3. prosince 2018 ve 13:26

Ve středu 5. prosince začne Technická správa komunikací s opravou komunikace K Nedvězí v úseku Do Dolnic – Pánkova.  Práce jsou naplánovány do 21. prosince.

Údržba a kontrola technologie uzavřou Brusnický a Dejvický tunel

3. prosince 2018 v 09:55

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů bude probíhat od 8. prosince od 23 hodin do 9. prosince do 5 hodin. Tunely budou v této době uzavřena a objížďka bude vedena ulicemi Patočkova, Milady Horákové.

Další články
Nahoru