dnes
Neděle - polojasno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Muzeum na kolejích: Na nostalgické tramvajové lince 23 budou cestující vozit jen staré vozy
Ilustrační foto: archiv

Muzeum na kolejích: Na nostalgické tramvajové lince 23 budou cestující vozit jen staré vozy

Tramvajovou linku číslo 23, která fungovala už za první republiky, potkalo během její existence několik změn trasy a opakovaná zrušení. Naposledy před osmi a půl lety. Letos se dočká znovuobnovení, stane se z ní nostalgická linka fungující v běžném provozu.

Nostalgická linka číslo 91 jezdí v Praze o víkendech od jara do podzimu a otevřené vozy s průvodčími v dobových uniformách jsou turistickou atrakcí.

Koncem března začne fungovat další nostalgická linka s garantovaným provozem legendárních tramvají T3. Linka 23 pojede na trase Zvonařka – I.P.Pavlova – Karlovo náměstí – Národní třída – Staroměstská – Malostranská – Pražský hrad – Pohořelec / Hládkov – Malovanka.

„Na lince by měly stabilně jezdit jen vozy T3, respektive jejich typové odvozeniny. Zejména půjde o tramvaje typu T3SUCS a T3MDVC. Může se ale stát, že do provozu zasáhne i jiné muzejní vozidlo dopravního podniku,“ uvedl mluvčí organizace Ropid Filip Drápal.

Stabilně by mělo být na linku nasazeny čtyři, popřípadě pět souprav. V případě posílení provozu během letních měsíců až dvojnásobek. Základní interval bude 30 minut, v létě o víkendech by měla linka jezdit každých 15 minut.

Praha se nechala inspirovat v jiných metropolích, kde stabilně jezdí nostalgické linky. Například v Londýně jezdí na vybraných linkách staré Routemastery, které jsou ikonu londýnské dopravy, podobně jako v Praze tramvaje T3.

„Dalším cílem bylo také posílit dnes velmi exponovanou linku 22 zejména v oblasti Pražského hradu. Věříme, že část turistů využije nabídky nostalgické linky a že si na linku 23 ráda počká,“ dodal Filip Drápal.


Provoz na Vinohradské bude v sobotu omezen

22. února 2019 v 07:19

V sobotu 23. února od 10 do 16 hodin bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 10. V uvedené době bude uzavřen úsek Na Palouku – Za strašnickou vozovnou ve směru do centra.

Mezi Výtoní a Sídlištěm Modřany nepojedou tramvaje

19. února 2019 v 09:10

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 24. února od 5 do 18 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Výtoň – Sídliště Modřany.

Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí: V sobotu nepojedou tramvaje

18. února 2019 ve 14:46

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v sobotu 23. února od 8 do 20 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí, v uvedeném směru.

Mapa přístupnosti nově pomůže s vyhledáváním parkovacích stání pro držitele ZTP

17. února 2019 v 06:45

Mapa přístupnosti usnadňuje život nejen osobám se sníženou schopností pohybu, ale i seniorům nebo maminkám s kočárky už od roku 2016. V současné době lze v mapě dohledat podrobné informace o bezbariérové přístupnosti více než 1100 budov a veřejných prostranství na území hl. města Prahy, které jsou...

BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!

16. února 2019 v 09:00

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Na Českobrodské bude omezena doprava

15. února 2019 v 07:20

Od pondělí 18. února bude pokračovat rekonstrukce Českobrodské ulice. Práce na 300 metrů dlouhém úseku komunikace a jejím okolí ve středu Běchovic, které si vyžádají nezbytná dopravní opatření, potrvají do konce června. 

Další články
Nahoru