dnes
Sobota - jasno
33°C
zítra
Neděle - jasno
33°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
33°C
Muzeum na kolejích: Na nostalgické tramvajové lince 23 budou cestující vozit jen staré vozy
Ilustrační foto: archiv

Muzeum na kolejích: Na nostalgické tramvajové lince 23 budou cestující vozit jen staré vozy

Tramvajovou linku číslo 23, která fungovala už za první republiky, potkalo během její existence několik změn trasy a opakovaná zrušení. Naposledy před osmi a půl lety. Letos se dočká znovuobnovení, stane se z ní nostalgická linka fungující v běžném provozu.

Nostalgická linka číslo 91 jezdí v Praze o víkendech od jara do podzimu a otevřené vozy s průvodčími v dobových uniformách jsou turistickou atrakcí.

Koncem března začne fungovat další nostalgická linka s garantovaným provozem legendárních tramvají T3. Linka 23 pojede na trase Zvonařka – I.P.Pavlova – Karlovo náměstí – Národní třída – Staroměstská – Malostranská – Pražský hrad – Pohořelec / Hládkov – Malovanka.

„Na lince by měly stabilně jezdit jen vozy T3, respektive jejich typové odvozeniny. Zejména půjde o tramvaje typu T3SUCS a T3MDVC. Může se ale stát, že do provozu zasáhne i jiné muzejní vozidlo dopravního podniku,“ uvedl mluvčí organizace Ropid Filip Drápal.

Stabilně by mělo být na linku nasazeny čtyři, popřípadě pět souprav. V případě posílení provozu během letních měsíců až dvojnásobek. Základní interval bude 30 minut, v létě o víkendech by měla linka jezdit každých 15 minut.

Praha se nechala inspirovat v jiných metropolích, kde stabilně jezdí nostalgické linky. Například v Londýně jezdí na vybraných linkách staré Routemastery, které jsou ikonu londýnské dopravy, podobně jako v Praze tramvaje T3.

„Dalším cílem bylo také posílit dnes velmi exponovanou linku 22 zejména v oblasti Pražského hradu. Věříme, že část turistů využije nabídky nostalgické linky a že si na linku 23 ráda počká,“ dodal Filip Drápal.


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

16. srpna 2018 v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

15. srpna 2018 v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Další články
Nahoru