dnes
Čtvrtek - zatazeno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
28°C
Do ulic vyrazila nostalgická linka, muzeum MHD sídlící v historické vozovně je opět v provozu
Nostalgická linka 91 na mostě Legií. Foto: archiv DPP

Do ulic vyrazila nostalgická linka, muzeum MHD sídlící v historické vozovně je opět v provozu

Muzeum MHD opět otevřelo své brány v pátek 25. března. Zimní provozní přestávku jeho zaměstnanci využili k inovaci expozice a přidali během ní jeden nový exponát. Tím se stal všem cestujícím velmi dobře známý svářečský vůz Praga V3S, který DPP využívá již 60 let. Muzeum bude otevřené každý víkend a státní svátek do 17. listopadu, a to od 9 do 17 hodin.

„Historie pražské hromadné dopravy je nesmírně zajímavá a dlouhá. Každoročně proto muzeum přiláká v průměru 21 000 návštěvníků z řad obyvatel i návštěvníků Prahy včetně zahraničních turistů. To je pro nás motivací i závazkem k tomu, abychom jeho vybavení neustále inovovali a každou sezonu přidávali nové exponáty,“ řekl Milan Pokorný, vedoucí jednotky Historická vozidla.

Spolu se zahájením nové sezony v Muzeu MHD vyjela znovu do pražských ulic historická tramvaj na nostalgické lince číslo 91. Pražské koleje bude do poloviny listopadu brázdit každý víkend a svátek mezi 12 a přibližně 17:35 hodin.

jizdni-rad-nostalgicka-linka-91-nahled


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

Dnes v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Žluté lázně zvou na nedělní rodinný den plný zábavy a chuti

Dnes v 07:57

V areálu Žluté lázně v Podolí jsou prázdniny v plném proudu. Léto ve městě zpříjemní už tuto neděli 19. srpna rodinný den. Děti čeká Pirátská výprava Středozemím, rodiče ochutnávky středomořských specialit. Svoje brány otevře den plný zábavy a dobrého jídla...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

Včera v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Prozkoumejte v neděli okolí Anežského kláštera

Včera v 09:18

Neděle 19. srpna ve 13:30, 15, 17, 18:30 hodin. Multimediální divadelní procházka po stopách asanované chudinské čtvrti.

Posvícení v Úněticích

Včera v 07:33

Pivovar zve v sobotu a v neděli na posvícenskou zábavu – probíhají zde různé soutěže – soutěž o Nejlepší koláč, soutěž Silných paží…. Pravidelně je uvařen a v den Posvícení naražen Posvícenecký speciál. Vrcholem je taneční zábava v pivovarské stodole.

Malý Mikuláš se loučí s Prahou

14. srpna 2018 v 17:26

Villa Pellé otevírá poslední týden úspěšné výstavy francouzského ilustrátora a humoristy Jeana-Jacquse Sempého. Přijďte se rozloučit s Mikulášem a jeho kamarády, celá parta odjíždí z pražských prázdnin zpět do Paříže už příští týden. Poslední možnost navštívit výstavu máte tuto neděli, 19. srpna...

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Další články
Nahoru