Dnes Čtvrtek - jasno 31°C
Zítra Pátek - skorojasno 31°C
Čtvrtek 17. 6. 2021
Svátek má Adolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Muzeum MHD otevře brány po pěti měsících, přichystalo několik novinek
Interiér střešovického muzea MHD. Foto: Petr Hejna / DPP

Muzeum MHD otevře brány po pěti měsících, přichystalo několik novinek

Díky uvolňování protiepidemických opatření pražský dopravní podnik (DPP) po pětiměsíční přestávce tuto sobotu opět otevře brány Muzea MHD. Otevřeno bude jako obvykle o víkendech a státních svátcích od 9. do 17. hodiny. Pro fanoušky veřejné dopravy DPP současně vydává tři nové výroční turistické vizitky – ke 120. výročí tramvajového vozu ev. č. 109, ke 130. výročí vzniku první české elektrické dráhy a ke 130. výročí zahájení provozu lanové dráhy na Petřín. Jejich prodej DPP zahájí právě tuto sobotu ve střešovickém muzeu.

Muzeum MHD v pražské vozovně Střešovice bylo naposled otevřeno loni v neděli 13. prosince. „Během lockdownu jsme nezaháleli, přestávku jsme využili například k aplikaci speciálního protipožárního nástřiku ve čtvrté hale. Mám radost, že tuto sobotu 8. května v 9 hodin můžeme muzeum opět otevřít pro veřejnost alespoň v omezeném rozsahu. Vzhledem ke stále platným protiepidemickým opatřením jsou povoleny individuální nebo rodinné návštěvy, v jednu chvíli může být v muzeum maximálně 37 osob. Organizované skupiny turistů si proto budou bohužel muset počkat na další vlnu rozvolnění. K návštěvě muzea není nutný žádný test na covid-19,“ řekl Petr Malík, vedoucí jednotky Historická vozidla DPP a Muzea MHD a dodal: „Pevně věřím, že od 2. června do 1. září budeme moci otevřít také ve středu odpoledne, od 13. do 18. hodiny.“ 

Do muzea s novým audioprůvodcem 

Vstupné do Muzea MHD je nově 100 korun pro dospělého, 60 korun pro děti ve věku 6 až 15 let, studenty do 26 let a seniory nad 65 let. Děti do 6 let, držitelé průkazu ZTP/P a průvodci ZTP/P mají vstup do muzea zdarma. Rodinu, tj. 2 dospělých a max. 3 děti vyjde vstupné do muzea 250 korun. 

Muzeum MHD má nově také svého audioprůvodce, kterého DPP zprovoznilo loni v polovině prosince, bohužel těsně před uzavřením expozic. Návštěvníci si jej o tomto víkendu mohou poprvé poslechnout přímo v prostorech muzea, u jednotlivých exponátů. Stáhnout či přehrát si jej mohou v aplikaci dopravního podniku Prague Trips, která je k dispozici zdarma na AppStore a Google Play. 

Tři nové výroční vizitky 

Pro fanoušky veřejné dopravy a její historie DPP nachystal tři nové výroční turistické vizitky ke 120. výročí tramvajového vozu ev. č. 109, ke 130. výročí vzniku první české elektrické dráhy a ke 130. výročí zahájení provozu lanové dráhy na Petřín. Všechny tři vizitky budou v prodeji od této soboty 8. května.


Spanilá jízda skútrů Vespa Prahou ovlivní dopravu

Dnes v 08:34

V sobotu 19. června se v Praze uskuteční Spanilá jízda skútrů Vespa. Povede po komunikacích na území městských částí Praha 1, 2, 3, 5, 6, 7 a 8. V trase jízdy je povolen pohyblivý zábor. 

Praha 5: Májové slavnosti na Malostranském hřbitově

Včera v 07:00

Obnovené Májové slavnosti na Malostranském hřbitově se uskuteční v sobotu 19. června od 14 do 17 hodin.

Děti: Ztratily se pohádky

15. června 2021 v 19:19

V pohádkovém království na Proseku se ztratily všechny pohádky. Pohádkový král je velice smutný a žádá všechny děti, aby přišly do jeho království a pomohly mu ztracené pohádky nalézt. Za pomoc nabízí bohatou odměnu a svoji vděčnost.

Libeňský zámek ožije divadlem

14. června 2021 v 19:40

Od pátku 18. června můžete v Praze 8 zažít deset jedinečných večerů na nádvoří rokokového zámku, který si oblíbila i Marie Terezie.

Africký den v Modřanech

14. června 2021 v 16:15

Africký den se koná v pátek 18. června od 15 do 19 hodin ve Viničním domku v Modřanech.

Tutto Italiano zažijete v Praze 8

14. června 2021 ve 12:35

Akce plná pohody, dobrého jídla a pití s typicky italskou atmosférou a bohatým doprovodným programem na Karlínském náměstí 20. června od 10 do 20 hodin.

Ashley Audrain: Druhá tvář

14. června 2021 v 11:36

Psychologické drama o odvrácené straně mateřství. Druhá tvář je znepokojivé, dech beroucí a silné čtení o posedlosti a nejhlubších obavách matky, jež by měla své dítě milovat… 

Pragovka odstartuje letní sezónu otevřenými ateliéry a kultovním Kouřem

13. června 2021 v 18:29

Pragovka 17. června zahájí letní sezónu otevřenými ateliéry části rezidentů, kurátorskou prohlídkou výstavy Ko-Laborace, ale také zahájením letního kina projekcí kultovního filmu Kouř. V průběhu léta se pak krom spolupráce s FAMU v rámci letních kin diváci mohou těšit na drobné letní programy...

Skupina Tři sestry vyrazila na letní open-air turné Sex drógy rokenról

13. června 2021 v 18:18

Po téměř devítiměsíční vynucené pauze vyrazila skupina Tři sestry na své tradiční letní open-air turné, které je letos pojmenováno po aktuálním albu souboru – Sex drógy rokenról!  

Pražské věže s Prahou 5

12. června 2021 v 06:22

Pražské věže, velká celodenní dobrodružná hra po Pražských věžích, se koná v neděli 13. června na území Prahy 5.

Další články
Nahoru