Dnes Úterý - zatazeno 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražská kultura

Muzeum města Prahy otevře své objekty

Muzeum města Prahy již brzy znovu přivítá návštěvníky. Od čtvrtka 3. prosince budou přístupny Petřínská rozhledna, Zrcadlové bludiště na Petříně, Prašná brána, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž, Svatomikulášská městská zvonice a Novomlýnská vodárenská věž.

Od pátku 4. prosince se návštěvníkům otevře Zámecký areál Ctěnice a od soboty 5. prosince bude přístupný i dům U Zlatého prstenu a bude možné navštívit též Müllerovu vilu, Rothmayerovu vilu a Studijní a dokumentační centrum Norbertov. Podskalská celnice na Výtoni zůstává nadále uzavřena.

Počet návštěvníků v jednu chvíli v daném prostoru se bude řídit aktuálním nařízením vlády, podle kterého je nyní možné, aby byly objekty naplněny do 25 % své kapacity. Stejně tak bude vyžadováno dodržování rozestupů mezi lidmi. Všichni návštěvníci budou povinni vstupovat do objektů muzea s ochranou nosu a úst, budou mít k dispozici dezinfekci a jednorázové rukavice, jejichž použití bude nezbytné při využívání interaktivních exponátů.

Muzeum města Prahy obnovuje také lektorské programy. Ty se budou rovněž řídit platným vládním nařízením pro muzea a galerie ohledně skupinových návštěv, podle kterého může být ve skupině maximálně 10 osob.

Lektorský prostor na Těšnově bude nabízet program školám bez omezení prostřednictvím rezervačního systému, nadále bude realizována on-line výuka dějepisu z muzea na objednávku a lektoři budou vyjíždět s programy do škol v Praze.

Maximální počty návštěvníků současně v jednotlivých objektech:
Petřínská rozhledna: 25–30 návštěvníků
Zrcadlové bludiště na Petříně: 10 návštěvníků
Svatomikulášská městská zvonice: 10 návštěvníků
Malostranská mostecká věž: 10 návštěvníků
Staroměstská mostecká věž: 10 návštěvníků
Prašná brána: 10 návštěvníků
Novomlýnská vodárenská věž: 8 návštěvníků
dům U Zlatého prstenu: 25 návštěvníků
Zámecký areál Ctěnice: 25 návštěvníků

Informace o otevírací době a cenách vstupného najdete zde.


Autor: TZ, red

Místenky do Gongu na divadelní představení jsou už v prodeji

Dnes ve 13:07

Letošní ročník festivalu Colours of Ostrava, který se bude konat od 13. do 16. července, nabídne vedle zahraničních i domácích hudebních divadelní program s řadou oceněných inscenací. Kdo si nechce nechat ujít divadelní představení, koncerty nebo Meltingpot Gala v prostředí Multifunkční auly Gong...

Osmdesáté výročí heydrichiády zahájí výstava na Žižkově

Dnes v 10:26

V předvečer 80. výročí atentátu na Reinharda Heydricha bude v parku Ohrada v Praze 3 otevřena výstava „Za národ, drahou vlast“ připomínající operaci Anthropoid a osudy členů zahraničního odboje, kteří se před svým hrdinským činem ukrývali na Žižkově.

Praha 9: Festival Folkové Podviní se po dvou letech vrací

Dnes v 08:53

Koncert ve čtvrtek 9. června od 16:30 v kamenném hradišti vysočanského parku Podviní.

Výstava: 80 let Operace Anthropoid

Dnes v 06:27

Panelová výstava s názvem 80 let Operace Anthropoid začne na náměstí Míru ve čtvrtek 26. května v 17 hodin a potrvá až do 18. června.

Knižní swap v Golfové ulici

Včera v 10:59

Vyměnit si své přečtené knihy za jiné můžete na venkovní terase MKP Hostivař v Golfové ulici.

V Parku Přátelství začínají Prosecká zastaveníčka

Včera v 08:39

Cyklus komorních koncertů v Praze 9 v Parku Přátelství nabízí program až do konce září. Třináctý ročník Proseckých zastaveníček se koná s podporou deváté městské části.

Kino v KC Zahrada

Včera v 07:51

V pondělí 23. května můžete od 19 hodin vidět v KC Zahrada oscarový snímek Drive my car.

420PEOPLE zvou za tajemstvím lidstva i do kabaretu

21. května 2022 v 09:56

Derniéru bude mít 14. června v pražské La Fabrice představení Panthera tanečního souboru 420PEOPLE. To se inspirovalo současným bestsellerem Sapiens, který pojednává o úchvatném i děsivém příběhu lidstva, je plné emocí, a hlavně otázek.

Praha 6: Výstava v Písecké bráně

19. května 2022 v 16:03

V Písecké bráně v Praze 6 můžete najít výstavu snímků ukrajinských fotografů, které vytvořili před vpádem ruské okupační armády.

Čestmír Suška: Věci venku

19. května 2022 ve 12:06

Výstavu Čestmíra Sušky s názvem Věci venku najdete od 27. května do 30. června přímo ve Studiu Bubec. Na výstavě budou k vidění studie a nerealizované projekty, které dosud nebyly veřejnosti přístupné. Vernisáž proběhne 26. května od 18 hodin v prostorách studia...

Další články
Nahoru