dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská kultura

Muzeum gastronomie pro seniory: Speciální nabídka

Přijďte si zavzpomínat na kuchyně svých babiček, ale třeba i na vlastní mládí. V Muzeu gastronomie můžete podniknout procházku dějinami tepelné úpravy a konzervace potravin, vývojem kuchyní a sporáků od pravěku po současnost a seznámíte se i se špičkovou technikou současnosti.

kuchyne-muzeum-gastronomie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vedle bohatě ilustrovaných panelů, rekonstrukcí historických interiérů a zajímavých artefaktů nechybí ani nejmodernější audiovizuální prezentace.

Cena vstupného pro seniora jednotlivce je 140 Kč/osoba, ale už od 3 osob je to pouze 90 Kč/osoba.

Pro předem objednané skupiny nad 10 osob je pak cena 80 Kč/os., od 15 osob a výše s odborným komentářem v ceně.

Cena odborného komentáře 390 Kč pro menší skupinu než 15 osob.

Muzeum sídlí ve starém domě, a proto bohužel nemá bezbariérový přístup. Pro osoby se sníženou pohyblivostí, které zvládnou vyjít dva schody, můžeme nabídnout prohlídku přízemí, kde je část expozice věnovaná historii vaření od pravěku po konec minulého století, historii piva, vína, destilátů, k vidění je zde i rekonstrukce baru, hospody a kupeckého krámu.

Cena prohlídky pouze přízemí je 65 Kč/os.

Více infromací na tel.: 273 130 533273 130 533, 734 112 274734 112 274 nebo na e-malu::info@muzeumgastronomie.cz

Otevřeno denně 10–19 hodin. Jakubská 12, Praha 1.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru