dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Můžete zrychlit, na úseku magistrály přestala platit padesátka
Ulice 5. května u náměstí Hrdinů. O zhruba 300 metrů dál už můžete jet nově osmdesátkou. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Můžete zrychlit, na úseku magistrály přestala platit padesátka

Na magistrále od Pankráce po Jižní spojku je možné nově jezdit rychlostí až 80 km/h. Pominul hlavní důvod omezení rychlosti na této komunikaci, tedy hluk projíždějících aut. Ze stejných důvodů se uvažuje i o dalších úsecích, kde by řidiči mohli jezdit na víceproudých silnicích rychleji.

„Vzhledem k položení nízkohlučného povrchu vozovky, výstavbě protihlukové stěny a dokončení protihlukově působící budovy je omezení rychlosti na 50 kilometrů v hodině zbytečné. Uleví se řidičům, kteří na široké a přehledné silnici museli jezdit nesmyslně pomalu, i lidem bydlícím v okolí, protože by mělo dojít ke snížení objemu zplodin kvůli plynulejší dopravě,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Ve směru z centra platí zvýšení maximální povolené rychlosti 80 km/h od ulice Vyskočilovy až k Jižní spojce a ve směru do centra platí úprava od Jižní spojky až po ulici Na strži.

„Jsem rád, že se tato úprava podařila prosadit. Někdy jsem měl pocit, že někteří lidé by nejraději chtěli auta zrušit, nebo opět zavést běžce s praporky před každým vozidlem, které pojede rychleji než dvacítkou. Nyní se budu s odborníky i dopravními policisty bavit o tom, které další úseky by mohly být takto zrychleny,“ uzavřel Dolínek.


Další články
Nahoru