dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražský život

Muzem pražského vodárenství zažilo o víkendu velký nápor návštěvníků

Téměř čtyři a půl tisíce lidí navštívilo o uplynulém víkendu Muzeum pražského vodárenství v Podolí. To nabídlo volný vstup v rámci oslav Světového dne vody. „Tak velký zájem nás velmi potěšil. Všechny příznivce historie vodárenství již nyní chci pozvat na další den otevřených dveří, který připravujeme na druhou polovinu září,“ řekl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací, zřizovatele muzea.

Historie Muzea pražského vodárenství sahá až do roku 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostor v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě. Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla expozice s výstavní plochou o rozloze 800 m2, s depozitáři a přednáškovým sálem, slavnostně otevřena. Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Zároveň myslí i na současnost, například pro děti jsou připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách. Muzeum v loňském roce navštívilo přes deset tisíc návštěvníků z České republiky i ze zahraniční, mimo jiné z Francie, Německa, Velké Británie nebo USA.

Prohlídky, které probíhají každý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci, jsou součásti tzv. zážitkové turistiky. Podrobnější informace je možné nalézt na http://www.pvk.cz/zazitkova-turistika.html.


Další články
Nahoru