dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Muzejní noc již tuto sobotu: Má několik nováčků, zapojí se rekordních 80 objektů
Nováčkem letošní Muzejní noci je Anatomický ústav 1. LF UK - Anatomické muzeum. Foto: archiv MN

Muzejní noc již tuto sobotu: Má několik nováčků, zapojí se rekordních 80 objektů

Rekordních 80 objektů, celkem 48 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí, se v sobotu 13. června zapojí do Pražské muzejní noci a přivítají návštěvníky na netypické prohlídce. Nabídku jejich expozic, výstav a objektů doplní doprovodné akce pro dospělé i děti. Nebudou chybět divadelní a taneční představení, komentované prohlídky, koncerty, projekce filmů, výtvarné dílny a workshopy.

Muzejní noc 

Informace o Pražské muzejní noci (sobota 13. 6.) jsou na www.prazskamuzejninoc.cz. Informační stany budou před historickou budovou Národního muzea i na náměstí Jana Palacha.

„Vstup do muzeí je tradičně zdarma, stejně jako doprava speciálními autobusovými linkami pražského dopravního podniku," řekl náměstek generálního ředitele Národního muzea Michal Stehlík.

Připomněl, že loni zaznamenali organizátoři jen v Praze téměř 170 000 návštěvnických vstupů, otevřeno přitom bylo „jen" 69 objektů devětatřiceti institucí. Z toho lze usuzovat, že návštěvnost letos bude vyšší.

Mezi letošní nováčky patří Charita Česká republika, Knihovna Akademie věd, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, Galerie Villa Pellé, Galerie Hollar, Muzeum historických nočníků a toalet, Plynárenské muzeum a Vládní salonek Českých drah na Hlavním nádraží.

Doprava mezi kulturními institucemi bude v průběhu sobotní noci zajištěna 11 speciálními autobusovými linkami s bezbariérovým přístupem. K dispozici budou od 18:30 do 01:00, vyjíždět budou z náměstí Jana Palacha u stanice metra A Staroměstská. Linka 11 pojede ze Smíchovského nádraží.

Provoz metra ze soboty na neděli se prodlouží do jedné hodiny po půlnoci. Všechny noční tramvajové linky budou kapacitně posíleny a budou jezdit podle platných jízdních řádů.

muzejni-noc-placky-nahled

I letos se budou rozdávat památeční placky

Národní galerie například připraví ve Veletržním paláci několik specializovaných komentovaných prohlídek a Národní technická knihovna prohlídku digitalizačního pracoviště a knižních skladů.

Milovníci kriminalistiky ocení programy Muzea policie ČR věnované zkoumání mikrostop a balistice. V Plynárenském muzeu si budou moci zájemci vyzkoušet žehlení plynovou žehličkou. Goethův institut jim nabídne možnost naučit se německy v deseti minutách.

Další akce se uskuteční například v Leteckém muzeum ve Kbelích, které patří k jednomu z nejnavštěvovanějších cílů, v Náprstkově muzeu čekají na děti bhútánské výtvarné dílny. V areálu Mineralogického muzea Přírodovědecké fakulty UK budou lidé moci pod mikroskopy prozkoumat minerály, krystaly chemických látek, rostliny či hmyz. V Zámeckém areálu Ctěnice si budou moci vyzkoušet drcení obilí.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru