dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Muzea budou mít otevřeno přes půlnoc, muzejní noc je již tuto sobotu
Centrální přestupní bod pro muzejní autobusové linky bude tradičně na náměstí náměstí Jana Palacha. Foto: archiv DPP

Muzea budou mít otevřeno přes půlnoc, muzejní noc je již tuto sobotu

Desátý ročník Pražské muzejní noci se měl konat v červnu, ale kvůli povodním musel být odložen. V náhradním termínu se uskuteční tuto sobotu 14. září. Velká akce, během které budou zpřístupněny zdarma muzea galerie a další kulturní instituce, začne v 19 hodin a skončí hodinu po půlnoci. Pouze do Národní kulturní památky Vyšehrad se bude platit symbolické vstupné.

Pražská muzejní noc 

Sobota 14. září 2013
19.00 – 1.00 hodin
vstup a doprava zdarma

www.prazskamuzejninoc.cz

Pražská muzejní noc je již tradičně jednou z nejnavštěvovanějších akcí české metropole. Každoročně se jí zúčastní desítky tisíc zájemců.

Tak jako každý rok ani letos nebude chybět bohatý doprovodný program. Tradiční expozice, výstavy a kulturní pamětihodnosti ožijí neobvyklými akcemi. Návštěvníci se mohou těšit na přednášky, koncerty, filmové projekce, soutěže a další zajímavé akce. V mnoha institucích bude připraven zábavný program pro děti.

Tradičně vyjedou i muzejní autobusové linky – symbol Pražské muzejní noci. Přeprava těmito linkami bude zdarma. Centrálním přestupním bodem je jako každoročně náměstí Jana Palacha u stanice metra linky A Staroměstská.

Informační stany budou umístěny jako každoročně na Václavském náměstí před Historickou budovou Národního muzea a na náměstí Jana Palacha – na Václavském náměstí v pátek 13. 9. od 12 do 19 hodin a v sobotu 14. 9. od 10 do 24 hodin, na nám. Jana Palacha v sobotu od 10 do 24 hodin.


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru