Dnes Středa - zatazeno 3°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 1°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Může se hodit: Jak lze při cestování prokázat věk a uplatnit nárok na bezplatnou přepravu?
Aby třeba šestileté děti mohly cestovat MHD zdarma, musí prokázat při kontrole svůj věk. Ilustrační foto: archiv

Může se hodit: Jak lze při cestování prokázat věk a uplatnit nárok na bezplatnou přepravu?

Se začátkem nového školního roku přinášíme přehledné informace o prokázání věku cestujících do 15 let pro uplatnění nároku na bezplatnou přepravu v rámci Pražské integrované dopravy (PID). 

Děti od 6 do 15 let mohou pro své cesty po Praze a Středočeském kraji v rámci PID uplatnit nárok na bezplatnou přepravu. K tomu ovšem při odbavení potřebují prokázat svůj věk. V rámci všeobecných obchodních podmínek je třeba rozlišit dva případy:

Děti od 6 do 10 let

K prokázání věku a následnému uplatnění možnosti bezplatně se přepravovat v rámci PID je možné využít:

Čipovou kartu zaregistrovanou v systému PID Lítačka s potvrzeným věkem
a nahranou aplikací „Bezplatná přeprava 6–15“;

Osobní průkazku ověřenou jejím vydavatelem obsahující jméno, příjmení, datum narození a fotografii (pas, občanský průkaz, žákovský průkaz, průkaz ISIC Scholar či průkazka jiného dopravce);

Průkaz PID „Dítě 6–15“.  

Dítě od 10 do 15 let

K prokázání věku lze využít:

Čipovou kartu zaregistrovanou v systému PID Lítačka s nahranou aplikací „Bezplatná přeprava 6–15“;

Průkaz PID „Dítě 6–15“.

Od začátku loňského roku mohou rodiče zařídit Lítačku svým potomkům na pár kliknutí z pohodlí domova na e-shopu bez nutnosti navštívit zákaznické centrum Lítačky ve Škodově paláci.

„K prokázání věku mohou děti poté využít čipovou kartu zaregistrovanou v systému PID Lítačka, kde si mohou za 120 korun na šest let nahrát aplikaci ,Bezplatná přeprava 6–15´ a při odbavení prokázat nárok na bezplatnou přepravu,“ sdělil Michal Fišer, generální ředitel pražské městské společnosti OICT, která má na starost provoz a rozvoj regionálního dopravního systému PID Lítačka.

K prokázání nároku na bezplatnou přepravu je možno využít pouze výše uvedených dokumentů. Pokud dítě neprokáže nárok prostřednictvím jedné ze zmíněných možností, má povinnost zakoupit si jízdenku.


Bubenečský tunel bude od čtvrtka do pátku uzavřen

Včera v 07:57

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů uzavře Bubenečský tunel od čtvrtka 15. dubna od 23 hodin do pátku 16. dubna do 5 hodin.

Noční omezení provozu v Těšnovském tunelu

12. dubna 2021 ve 20:52

Z důvodu mytí stěn a stropu bude omezen provoz v Těšnovském tunelu.

Praha 6: Anketa k zónám placeného stání

12. dubna 2021 v 09:53

Parkovací zóny jsou v Praze 6 aktuálně zavedeny na většině území městské části. Jde o části Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Vokovic a Veleslavína, Břevnova, Střešovic či Ořechovky.

Začne další etapa opravy Plzeňské ulice

10. dubna 2021 ve 21:27

Technická správa komunikací zahájí ve středu 14. dubna stavební práce na Plzeňské ulici v úseku Trabant muzeum – Bucharova, směr z centra. Souvislá údržba komunikace je rozdělena na dvě části a skončí do 12. května.

Uzavírka Koněvovy ulice

10. dubna 2021 v 10:20

Technická správa komunikací přejde od 26. dubna do 4. července do další části rekonstrukce Koněvovy ulice, ve které se bude kompletně rekonstruovat vozovka v úseku od ulice Rokycanova směrem nahoru po č. 41. Tyto práce si vyžádají kompletní obousměrnou uzavírku a bude znemožněn vjezd do všech...

Oprava mostu Ve Žlíbku po zimní přestávce pokračuje

7. dubna 2021 v 08:05

Technická správa komunikací zahájí po zimní přestávce od 11. dubna stavební práce na druhé polovině mostu X526 v ulici Ve Žlíbku – Počernická přes komunikaci D10 (Novopacká). Práce by měly skončit do 31. července 2021. 

Kdy v dubnu neprojedete tunelem Mrázovka

6. dubna 2021 v 11:36

Z důvodu mytí a údržby technologie bude postupně uzavírán tunel Mrázovka.

Praha 4 nesouhlasí se zkrácením autobusové linky 193

5. dubna 2021 ve 20:10

Městská část Praha 4 rozhodně nesouhlasí se zkrácením nebo jinými změnami autobusové linky MHD číslo 193. Informovala o tom v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru