dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Muž, který se ve výtahu pokusil o znásilnění, byl zadržen
Zadržený muž (vlevo). Foto: Policie ČR

Muž, který se ve výtahu pokusil o znásilnění, byl zadržen

Osmadvacetiletý muž, který se pokusil v úterý před půlnocí znásilnit dívku ve výtahu na Černém mostě, byl včera dopoledne dopaden. Za spáchání trestného činu znásilnění ve stádiu pokusu mu hrozí až pětileté vězení.

Mladý muž se pokusil o znásilnění v bytovém domě na Černém mostě. Dívce se podařilo uniknout a utéct domů, kde byl její přítel. Ten pronásledoval muže až do metra, bohužel neúspěšně.

Když včera dopoledne prováděli policisté šetření v ubytovně v pražské Libni, zjistili, že podezřelý se s největší pravděpodobností nachází v jedné z bytových jednotek.

„Kriminalisté pak předstírali zájem o ubytování a vylákali ho tak na chodbu ubytovny, kde ho následně zadrželi. Násilník skončil na služebně, kde se k činu přiznal,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Policisté dnes brzy ráno podali státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, o kterém do nedělního dopoledne rozhodne soudce. Rejstřík trestů obviněného násilníka je čistý, kriminalisté v něm nenašli žádný záznam.

Nelze vyloučit, že obviněný násilník má na svědomí ještě další případy nejen na území Prahy, ale i ve Středočeském nebo Východočeském kraji, kde se v minulosti pohyboval.

Zároveň předpokládají, že částečně mohl změnit vzhled – s největší pravděpodobností nosil delší vlasy i vousy.

„Kriminalisté apelují na další případné poškozené ženy, aby kontaktovaly tísňovou linku 158 a tyto případy včetně pokusů nahlásily,“ dodala policejní mluvčí Jana Rösslerová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru