Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Muž znásilňoval v bytě ženy pod záminkou fotografování, tvrdí policisté a hledají poškozené
Ilustrační foto: archiv

Muž znásilňoval v bytě ženy pod záminkou fotografování, tvrdí policisté a hledají poškozené

Kriminalisté hledají ženy, které mohly být znásilněny pod záminkou pořízení profesionálních fotografií v bytě. Sedmatřicetiletý muž nabízel focení v mléčné nebo také barevné vaně, ženy pak omámil a sexuálně zneužil. Policie ho obvinila ze znásilnění, hrozí mu až deset let vězení. Podle policistů by poškozených žen mohlo být velké množství. 

Podle zjištění kriminalistů měl muž nabízet své fotografické služby v Praze 4 na Opatově ve svém bytě, který měl provizorně vybavený fotografickým plátnem a nabízel dospívajícím dívkám a mladým ženám pořízení profesionálních fotografií.

Po příchodu do bytu je uvedl do stavu, ve kterém byla snížena jejich uvážlivost a schopnost odporu. „Záměrně neuvádíme, jakým způsobem tak činil, protože je to důležitá věc pro vyšetřování a potřebujeme tuto informaci získat od případných dalších poškozených,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

V tuto chvíli kriminalisté evidují tři poškozené ženy, ale předpokládají, že jich můžou být desítky, a to z celé republiky.

„Proto se touto cestou obracíme na další možné poškozené, aby se nám ozvaly, jestliže byly znásilněny fotografem z Prahy 4. Zároveň ubezpečujeme, že pokud se rozhodnou věc ohlásit, dostane se jim citlivého a profesionálního přístupu,“ sdělil policejní mluvčí.

Oznámení o tom, že se konkrétní žena stala obětí sexuálně motivovaného deliktu ze strany fotografa lze učinit buď přímo vyšetřovatelce na telefonním čísle 606 826 896, nebo na linku 158.

„Případ je vyšetřován pro trestný čin znásilnění, kdy pachateli v případě odsouzení hrozí trest až 10 let odnětí svobody. Stíhání sedmatřicetiletého muže je vedeno na svobodě,“ dodal Jan Daněk.


Autor: red

Utíkal jako o život

Včera ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Další články
Nahoru