Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Muž z Nuslí popíjel ve čtvrtém patře na parapetu kávu, předtím napadal rodinu
Policista z pohotovostní motorizované jednotky se chystá zachránit muže z parapetu. Foto: Policie ČR

Muž z Nuslí popíjel ve čtvrtém patře na parapetu kávu, předtím napadal rodinu

V neděli odpoledne vyjížděli policisté do nuselského bytu, kam je povolala žena, která na místě bydlí. Její manžel měl trpět agresivní psychózou a fyzicky napadat členy rodiny.

Hlídka se po příjezdu na místo spojila s ženou, která policisty pustila do bytu a sdělila jim, že má manžel psychické problémy, s kterými se dlouhodobě léčí.

Muž byl v jedné z místností, kde stál na parapetu otevřeného okna ve 4. patře a popíjel kávu. Policisté se snažili s mužem navázat kontakt, ten je však ignoroval, otočil se čelem z okna, kdy ztratil pojem o lidech, kteří byli za ním.

„Jelikož hrozilo nebezpečí, že muž z okna vypadne nebo vyskočí, využil jeden ze zakročujících policistů situace, chytl muže za pas a stáhl ho z okenního parapetu do bytu,“ popsala dramatické okamžiky mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Policisté psychicky nemocného do příjezdu lékařské péče uklidňovali a následně ho spolu se záchranáři převezli do psychiatrické léčebny.


Ve třicátém osmém týdnu nepoteče voda v těchto městských částech

17. září 2021 v 08:19

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nová pítka a mlhoviště v parcích Prahy 6

17. září 2021 v 06:27

V Praze 6 nechala radnice instalovat nová pítka a mlhoviště v parcích u dětských hřišť. Jedno najdete na Lotyšském a druhé na Puškinově náměstí v Bubenči.

V rámci Dnů Prahy 15 se konala akce Pestrá Hostivař

14. září 2021 ve 23:24

V rámci několikadenních slavností sportu a kultury s názvem Dny Prahy 15 se v neděli odpoledne konala na Kozinově náměstí akce Pestrá Hostivař. Program odstartovali Pardálové se staropražskými písničkami, dále vystoupila ukrajinská skupina IGNIS a na závěr kapela The...

Praha 8: Dobrovolný úklid Ďáblického háje

13. září 2021 v 16:46

Praha 8 zve dobrovolníky. V sobotu 18. září se bude uklízet Ďáblický háj.

Na Hanspaulce vznikla první školní ulice

13. září 2021 ve 12:13

Od dnešního rána do 8. října v časech mezi 7:30 a 8. hodinou je omezen vjezd všem motorovým vozidlům do ulice Na Čihadle v úseku mezi křížením s ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce.

Zájemci si mohou rezervovat svatební obřad na data plná dvojek

12. září 2021 v 10:34

2. 2., 20. 2. a 22. 2. 2022 jsou data, která nepochybně skrývají jistou symboliku a kouzlo. A uzavřít sňatek v takto zajímavých dnech, je pro mnohé nastávající manžele vždy lákavá možnost. Pokud tedy právě vy plánujete se svými partnery svatební obřad, čeká na vás jedinečná příležitost oficiálně...

Prosecký podzim 2021

11. září 2021 ve 13:05

V neděli 19. září v Parku Přátelství na Proseku se od 14 do 18 hodin koná odpolední přehlídka volnočasových aktivit organizací z Prahy 9. Rodinné odpoledne má podtitul Dveře volného času dokořán. Večer bude patřit koncertu Pražské mobilní zvonohry Petra Rudolfa Manouška a na závěr je připraven...

Newyorský hasič Manahan přijede do Prahy

10. září 2021 v 06:10

Hasičský záchranný sbor hl.m. Prahy si připomíná 20. výročí teroristických útoků na budovy Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku. Při této příležitosti zavítá do České republiky newyorský hasič James Manahan, který se účastnil záchranných prací přímo...

Další články
Nahoru