Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Muž vykrádal místa sloužící pro testovaní na covid
Odběrové místo na Strahově. Foto: archiv

Muž vykrádal místa sloužící pro testovaní na covid

Mladý muž se vloupal do šestnácti buněk sloužících pro odběry a testování na onemocnění covid-19. Kradl, co mu přišlo pod ruku. Policisté ho nakonec zadrželi při činu.

Od začátku srpna se začali v Praze množit případy vloupání do stavebních buněk, které slouží jako vyhodnocovací místo pro odběry covid-19. Způsob provedení byl vždy stejný, kdy se pachatel do buňky vloupal dveřmi, které vypáčil. 

„Pak ji prohledal a ukradl z ní notebooky, mobilní teflony a hotovost. Celkově tak na odcizených věcech a poškozením dveří způsobil škodu přes půl milionu korun,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk. 

Vzhledem k tomu, že se tato vloupání děla na téměř celém území metropole, na případu spolupracovalo několik oddělení kriminalistů zároveň. 

Podezřelého muže se jim podařilo zadržet přímo při činu a ten následně skončil na jejich služebně. Tam se k šestnácti vloupáním jako podezřelý přiznal a uvedl, že elektroniku různě rozprodal a peníze utratil.

„Čtyřiadvacetiletý recidivista si vyslechl obvinění ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci, za což mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodal Daněk. 

Kriminalisté podali zároveň podnět na jeho vzetí do vazby, což soud akceptoval.


Autor: red

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Další články
Nahoru