Dnes Středa - skorojasno 14°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 14°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Muž vykrádal místa sloužící pro testovaní na covid
Odběrové místo na Strahově. Foto: archiv

Muž vykrádal místa sloužící pro testovaní na covid

Mladý muž se vloupal do šestnácti buněk sloužících pro odběry a testování na onemocnění covid-19. Kradl, co mu přišlo pod ruku. Policisté ho nakonec zadrželi při činu.

Od začátku srpna se začali v Praze množit případy vloupání do stavebních buněk, které slouží jako vyhodnocovací místo pro odběry covid-19. Způsob provedení byl vždy stejný, kdy se pachatel do buňky vloupal dveřmi, které vypáčil. 

„Pak ji prohledal a ukradl z ní notebooky, mobilní teflony a hotovost. Celkově tak na odcizených věcech a poškozením dveří způsobil škodu přes půl milionu korun,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk. 

Vzhledem k tomu, že se tato vloupání děla na téměř celém území metropole, na případu spolupracovalo několik oddělení kriminalistů zároveň. 

Podezřelého muže se jim podařilo zadržet přímo při činu a ten následně skončil na jejich služebně. Tam se k šestnácti vloupáním jako podezřelý přiznal a uvedl, že elektroniku různě rozprodal a peníze utratil.

„Čtyřiadvacetiletý recidivista si vyslechl obvinění ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci, za což mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodal Daněk. 

Kriminalisté podali zároveň podnět na jeho vzetí do vazby, což soud akceptoval.


Autor: red

Pokusila se pokousat strážníky, skončila na záchytce

20. října 2021 v 11:01

O pomoc při výjezdu k silně opilé ženě obklopené skupinkou agresivních osob u stanice metra Hradčanská, požádala v sobotu v poledne městskou policii záchranná služba. Na chodníku vedle výstupu ze stanice seděla opilá žena zanedbaného vzhledu, která střídala nálady i údajné zdravotní...

Zmatená dívka seděla na římse

20. října 2021 v 06:05

K Palackého mostu v Praze 5 jela v pátek hlídka městské policie prověřit oznámení o dívce v červené mikině a s batohem na zádech, která sedí na římse mostu s nohama spuštěnýma nad náplavkou.

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

Chtěl ukrást katalyzátor, majitel auta jej chytil

15. října 2021 v 07:20

Ve chvíli, kdy se osmadvacetiletý muž vybavený aku rozbrušovací pilou ve středu 13. října snažil upevnit pod cizí auto hever, vyrušil ho majitel vozidla.

Další články
Nahoru