Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Muž vykrádal místa sloužící pro testovaní na covid
Odběrové místo na Strahově. Foto: archiv

Muž vykrádal místa sloužící pro testovaní na covid

Mladý muž se vloupal do šestnácti buněk sloužících pro odběry a testování na onemocnění covid-19. Kradl, co mu přišlo pod ruku. Policisté ho nakonec zadrželi při činu.

Od začátku srpna se začali v Praze množit případy vloupání do stavebních buněk, které slouží jako vyhodnocovací místo pro odběry covid-19. Způsob provedení byl vždy stejný, kdy se pachatel do buňky vloupal dveřmi, které vypáčil. 

„Pak ji prohledal a ukradl z ní notebooky, mobilní teflony a hotovost. Celkově tak na odcizených věcech a poškozením dveří způsobil škodu přes půl milionu korun,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk. 

Vzhledem k tomu, že se tato vloupání děla na téměř celém území metropole, na případu spolupracovalo několik oddělení kriminalistů zároveň. 

Podezřelého muže se jim podařilo zadržet přímo při činu a ten následně skončil na jejich služebně. Tam se k šestnácti vloupáním jako podezřelý přiznal a uvedl, že elektroniku různě rozprodal a peníze utratil.

„Čtyřiadvacetiletý recidivista si vyslechl obvinění ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci, za což mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodal Daněk. 

Kriminalisté podali zároveň podnět na jeho vzetí do vazby, což soud akceptoval.


Autor: red

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

Včera ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

Včera v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

Včera v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Na Andělu pobíhal muž ve spodním prádle

12. května 2022 v 19:19

Včera odpoledne řešila hlídka městské policie dezorientovaného polonahého muže, který na pěší zóně Anděl pobíhal jen ve spodním prádle a zmateně se motal po ulici. S hlídkou nespolupracoval, nereagoval na výzvy.

Požár v dílně způsobil milionovou škodu

12. května 2022 v 18:53

Jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve druhém stupni poplachu v Černokostelecké ulici v Praze 10. První jednotka na místě byla deset minut po 17. hodině, ve středu 11. května.

Sražená značka u přechodu pro chodce a patník. Řidič měl přes 1,7 promile

12. května 2022 v 18:48

Auta kličkujícího z pruhu do pruhu si všimli strážníci v Kbelské ulici. Při kontrole 55letého řidiče zaujala jejich pozornost poškozená přední kapota a levá strana vozu. Navíc řidičovy pohyby i způsob komunikace vykazovaly jasné známky požití alkoholu.

Nebezpečně na sdíleném skútru

9. května 2022 v 09:31

Nebezpečná a rychlá jízda doprovázená bezdůvodným troubením upoutala minulý týden kolem půl deváté večer pozornost projíždějící hlídky strážníků v Pařížské ulici. Na výzvu k zastavení řidič přidal plyn.

Po skončení hokeje za volant

30. dubna 2022 v 07:49

Z jízdního pruhu přes obrubník na tramvajový pás a zase zpět. Tento nestandardní způsob jízdy zaznamenala hlídka strážníků pár minut minulou sobotu po půlnoci v Sokolovské ulici a řidiče osobního auta za pomoci majáků zastavila.

Další články
Nahoru