Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - zatazeno 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Muž venčící psa, který napadl na Petříně dítě, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví
Ilustrační foto: Freeimages.com

Muž venčící psa, který napadl na Petříně dítě, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví

Muž venčící psa, který v parku pod Petřínskou rozhlednou na začátku dubna vážně zranil dítě, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Policistům se přihlásil muž, který byl údajně v březnu napaden stejným zvířetem.  

„Pražští kriminalisté s osmapadesátiletým mužem zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, za což pachateli v případě odsouzení hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Zároveň uvedla, že díky medializaci případu se kriminalistům ozval muž, který byl stejným psem napaden, pár dní před útokem v Petřínských sadech. 

„Kolegové nového svědka již vyslechli a nadále se případem intenzivně zabývají. Kriminalisté také podali podnět na Krajskou veterinární správu, která rozhodne o dalším postupu,“ pokračovala Siřišťová.

Pes zaútočil 1. dubna na čtyřletého chlapce, který byl s matkou na procházce na Petříně. Dítě muselo být po útoku převezeno v kritickém stavu do motolské nemocnice. Mělo život ohrožující zranění v oblasti hlavy, zad a hrudníku. 

Osmapadesátiletý muž po incidentu utekl, policii se přihlásil, až když byl v médiích oznámena výzva, že se po něm pátrá. Není majitelem psa, pouze ho venčil. V tu chvíli měl dle policistů zvíře na starost, proto byl nyní obviněn. 

Muž při výslechu řekl, že si chování psa nedokáže vysvětlit a celé události lituje. Veterináři nyní na podnět policistů rozhodují, zda bude pes odebrán ženě, které patří. Majitelce psa by hrozil postih, pokud by se prokázalo, že byla při některém z útoků také přítomna.


Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

9. května 2021 v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Další články
Nahoru