Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Muž venčící psa, který napadl na Petříně dítě, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví
Ilustrační foto: Freeimages.com

Muž venčící psa, který napadl na Petříně dítě, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví

Muž venčící psa, který v parku pod Petřínskou rozhlednou na začátku dubna vážně zranil dítě, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Policistům se přihlásil muž, který byl údajně v březnu napaden stejným zvířetem.  

„Pražští kriminalisté s osmapadesátiletým mužem zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, za což pachateli v případě odsouzení hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Zároveň uvedla, že díky medializaci případu se kriminalistům ozval muž, který byl stejným psem napaden, pár dní před útokem v Petřínských sadech. 

„Kolegové nového svědka již vyslechli a nadále se případem intenzivně zabývají. Kriminalisté také podali podnět na Krajskou veterinární správu, která rozhodne o dalším postupu,“ pokračovala Siřišťová.

Pes zaútočil 1. dubna na čtyřletého chlapce, který byl s matkou na procházce na Petříně. Dítě muselo být po útoku převezeno v kritickém stavu do motolské nemocnice. Mělo život ohrožující zranění v oblasti hlavy, zad a hrudníku. 

Osmapadesátiletý muž po incidentu utekl, policii se přihlásil, až když byl v médiích oznámena výzva, že se po něm pátrá. Není majitelem psa, pouze ho venčil. V tu chvíli měl dle policistů zvíře na starost, proto byl nyní obviněn. 

Muž při výslechu řekl, že si chování psa nedokáže vysvětlit a celé události lituje. Veterináři nyní na podnět policistů rozhodují, zda bude pes odebrán ženě, které patří. Majitelce psa by hrozil postih, pokud by se prokázalo, že byla při některém z útoků také přítomna.


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru