dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Muž v upnutém tričku chtěl vybrat z kradené karty 15 tisíc. Nechal se zvěčnit bankomatem
Kšiltovka, brýle, nikdo vás pane nepozná? No, uvidíme. Foto: Policie ČR

Muž v upnutém tričku chtěl vybrat z kradené karty 15 tisíc. Nechal se zvěčnit bankomatem

Neopatrný řidič přišel o svoji pánskou tašku s 37 tisíci korunami. Policisté nyní žádají veřejnost o pomoc při pátrání.

Policisté z Horních Počernic pracují od 27. května na případu krádeže kožené tašky ze zaparkovaného vozu Mercedes – Benz před obchodním domem na Chlumecké ulici. Majitel nechal kolem půl druhé odpoledne svoji koženou tašku na sedadle spolujezdce, auto neuzamkl a překládal zboží.

Krátce po druhé hodině ovšem zjistil, že jeho pánská taška s doklady, razítky, platební kartou a 37 tisíci už na svém místě není.

Policisté během prošetřování případu zjistili, že neznámý muž se minutu před čtrnáctou hodinou snažil z bankomatu v Poděbradské ulici vybrat prostřednictvím odcizené platební karty 15 tisíc korun, zadal ovšem špatný PIN kód a z místa odešel s nepořízenou.

„V souvislosti s tímto případem policisté pátrají po muži zaznamenaného kamerovým systémem u bankomatu, kterého podezřívají ze spáchání trestného činu krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku. Za tyto skutky mu pak v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouleté vězení,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Hledaný muž je ve věku kolem třiceti let, štíhlé postavy a má krátce střižené vlasy. Oblečený byl do bílého trička s krátkým rukávem a výstřihem do V, na hlavě pak měl černou čepici s kšiltem a žlutým znakem na zátylku. Na očích měl sluneční brýle s tmavými skly.

„Jakékoliv informace k hledanému muži, jeho totožnosti, pohybu a pobytu, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158,“ požádala Jana Rösslerová veřejnost o spolupráci.

Čtěte také: Pokud je nestřelil, tak jezdí dodnes. Mladík s chybějícím zubem ukradnul přes tři sta jízdenek


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru