Dnes Pondělí - polojasno 24°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Muž v masce se zaměřil na pneumatiky
Propíchnutá pneumatika. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Muž v masce se zaměřil na pneumatiky

Téměř jako z hororového filmu znělo v pondělí 6. března kolem deváté hodiny večer oznámení o muži v masce, který se v Podlešákové ulici na Praze 10 prochází s nožem a propichuje pneumatiky u vozidel. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m Prahy Irena Seifertová.

„Hlídka, která dorazila na místo, okamžitě spatřila osobu odpovídající popisu. Třicetiletý muž na výzvu strážníků předložil občanský průkaz, vysvětlit svoje počínání ale kvůli silné opilosti, která znemožnila jasnější artikulaci, nedokázal,“ popsala Seifertová.

Po několika dalších minutách se dotyčný začal chovat agresivně, plival a neváhal do strážníků strkat. „Reakce v podobě donucovacích prostředků na sebe nenechala dlouho čekat. Po přiložení služebních pout se muž natolik uklidnil, že mohla být provedena dechová zkouška, která odhalila téměř dvě promile alkoholu v dechu,“ popsala mluvčí.  

Na základě této hodnoty i předchozího jednání bylo rozhodnuto o převozu dotyčného na protialkoholní záchytnou stanici. Po vyslechnutí svědka poškození auta a následného zkontaktování jeho majitelky bylo zjištěno, že škoda nepřesahuje rámec přestupkového jednání, a proto byla celá záležitost předána příslušnému správnímu orgánu.


Autor: Karel Netolický

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru