Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Muž v masce se zaměřil na pneumatiky
Propíchnutá pneumatika. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Muž v masce se zaměřil na pneumatiky

Téměř jako z hororového filmu znělo v pondělí 6. března kolem deváté hodiny večer oznámení o muži v masce, který se v Podlešákové ulici na Praze 10 prochází s nožem a propichuje pneumatiky u vozidel. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m Prahy Irena Seifertová.

„Hlídka, která dorazila na místo, okamžitě spatřila osobu odpovídající popisu. Třicetiletý muž na výzvu strážníků předložil občanský průkaz, vysvětlit svoje počínání ale kvůli silné opilosti, která znemožnila jasnější artikulaci, nedokázal,“ popsala Seifertová.

Po několika dalších minutách se dotyčný začal chovat agresivně, plival a neváhal do strážníků strkat. „Reakce v podobě donucovacích prostředků na sebe nenechala dlouho čekat. Po přiložení služebních pout se muž natolik uklidnil, že mohla být provedena dechová zkouška, která odhalila téměř dvě promile alkoholu v dechu,“ popsala mluvčí.  

Na základě této hodnoty i předchozího jednání bylo rozhodnuto o převozu dotyčného na protialkoholní záchytnou stanici. Po vyslechnutí svědka poškození auta a následného zkontaktování jeho majitelky bylo zjištěno, že škoda nepřesahuje rámec přestupkového jednání, a proto byla celá záležitost předána příslušnému správnímu orgánu.


Autor: Karel Netolický

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru