Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Muž v masce se zaměřil na pneumatiky
Propíchnutá pneumatika. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Muž v masce se zaměřil na pneumatiky

Téměř jako z hororového filmu znělo v pondělí 6. března kolem deváté hodiny večer oznámení o muži v masce, který se v Podlešákové ulici na Praze 10 prochází s nožem a propichuje pneumatiky u vozidel. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m Prahy Irena Seifertová.

„Hlídka, která dorazila na místo, okamžitě spatřila osobu odpovídající popisu. Třicetiletý muž na výzvu strážníků předložil občanský průkaz, vysvětlit svoje počínání ale kvůli silné opilosti, která znemožnila jasnější artikulaci, nedokázal,“ popsala Seifertová.

Po několika dalších minutách se dotyčný začal chovat agresivně, plival a neváhal do strážníků strkat. „Reakce v podobě donucovacích prostředků na sebe nenechala dlouho čekat. Po přiložení služebních pout se muž natolik uklidnil, že mohla být provedena dechová zkouška, která odhalila téměř dvě promile alkoholu v dechu,“ popsala mluvčí.  

Na základě této hodnoty i předchozího jednání bylo rozhodnuto o převozu dotyčného na protialkoholní záchytnou stanici. Po vyslechnutí svědka poškození auta a následného zkontaktování jeho majitelky bylo zjištěno, že škoda nepřesahuje rámec přestupkového jednání, a proto byla celá záležitost předána příslušnému správnímu orgánu.


Autor: Karel Netolický

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Dlouhou chvíli si vyplnili ničením zastávky

28. února 2023 v 08:05

Trojice mladíků ve věku 14 a 15 let si zkrátila v sobotu před půlnocí čekání na noční spoj ničením informační tabule na zastávce MHD v Hlubočepské ulici. Vandalství nenechalo chladným svědka, který přivolal strážníky.

Další články
Nahoru