Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 2°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Muž v kovbojském klobouku tasil pistoli a slzný plyn, měl u sebe i další zbraně
Strážník míří na ozbrojeného muže. Foto: MP Praha

Muž v kovbojském klobouku tasil pistoli a slzný plyn, měl u sebe i další zbraně

Muž v kovbojském klobouku vybavený střelnou zbraní, čtyřmi noži, slzným plynem a elektrickým paralyzérem neváhal použít dvě z těchto zbraní proti strážníkovi, který ho upozornil na to, že se dopustil banálního přestupku proti veřejnému pořádku. Případ si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

Poté, co ve středu dopoledne strážník upozornil v ulici Elišky Přemyslovny na Zbraslavi muže v kovbojském klobouku, který močil v blízkosti autobusové zastávky na to, že se dopouští přestupku, byl překvapen neadekvátní reakcí.

Močící muž nejdřív strážníka počastoval vulgárními výrazy, pak se rozhodl z místa řešení přestupku odejít. Na opakovanou výzvu hlídky, aby se zastavil, vytáhl z pouzdra připevněného na pásku slzotvorný prostředek a vůči strážníkovi ho použil.

„Naštěstí zasáhl jen část hrudníku a skla brýlí. Vzápětí byl stejný prostředek použit strážníkem proti pachateli a strážník okamžitě požádal prostřednictvím radiostanice o posilu,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Použitím slzotvorného prostředku to ale bohužel neskončilo. Muž se stále nechtěl „vzdát“ a vytáhl z kapsy střelnou zbraň tvaru malého revolveru. V tu chvíli si strážník připravil do pohotovostní polohy služební zbraň a všechny kolemjdoucí vyzval, aby se uchýlili do bezpečného prostoru. 

„To už na místo dorazila posila v podobě autohlídky. Na další opakovanou výzvu pak muž zbraň odložil a na kapotu auta položil ruce. Vzápětí byl spoután pouty. Při bezpečnostní prohlídce u něj strážníci nalezli další zbraně,“ pokračovala Seifertová.

Pro podezření ze spáchání trestného činu si 53letého muže k dalšímu opatření převzala státní policie. Pachatel byl po zasažení slzotvorným prostředkem ošetřen zdravotníky.


Autor: red

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

Včera v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Příznivci návratu pomníku maršála Radeckého se sešli na Mariánském náměstí

23. listopadu 2021 v 19:37

Spolek Radecký Praha, který dlouhodobě usiluje o návrat pomníku maršála Václava Radeckého z Radče na Malostranské náměstí, uspořádal tradiční setkání podporovatelů obnovy pomníku. 

Pěší cesta propojí Palmovku s ulicí Švábky a Rohanským nábřežím

23. listopadu 2021 v 09:39

První projekt předznamenávající budoucí proměnu Palmovky v Praze 8 bude zahrnovat cestu pro pěší, která propojí ulice Zenklova a Švábky.  Sloužit veřejnosti by měla začít v červnu příštího roku a její stavba vyjde na 26 milionů korun včetně DPH.

Další články
Nahoru