Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Muž v kovbojském klobouku tasil pistoli a slzný plyn, měl u sebe i další zbraně
Strážník míří na ozbrojeného muže. Foto: MP Praha

Muž v kovbojském klobouku tasil pistoli a slzný plyn, měl u sebe i další zbraně

Muž v kovbojském klobouku vybavený střelnou zbraní, čtyřmi noži, slzným plynem a elektrickým paralyzérem neváhal použít dvě z těchto zbraní proti strážníkovi, který ho upozornil na to, že se dopustil banálního přestupku proti veřejnému pořádku. Případ si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

Poté, co ve středu dopoledne strážník upozornil v ulici Elišky Přemyslovny na Zbraslavi muže v kovbojském klobouku, který močil v blízkosti autobusové zastávky na to, že se dopouští přestupku, byl překvapen neadekvátní reakcí.

Močící muž nejdřív strážníka počastoval vulgárními výrazy, pak se rozhodl z místa řešení přestupku odejít. Na opakovanou výzvu hlídky, aby se zastavil, vytáhl z pouzdra připevněného na pásku slzotvorný prostředek a vůči strážníkovi ho použil.

„Naštěstí zasáhl jen část hrudníku a skla brýlí. Vzápětí byl stejný prostředek použit strážníkem proti pachateli a strážník okamžitě požádal prostřednictvím radiostanice o posilu,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Použitím slzotvorného prostředku to ale bohužel neskončilo. Muž se stále nechtěl „vzdát“ a vytáhl z kapsy střelnou zbraň tvaru malého revolveru. V tu chvíli si strážník připravil do pohotovostní polohy služební zbraň a všechny kolemjdoucí vyzval, aby se uchýlili do bezpečného prostoru. 

„To už na místo dorazila posila v podobě autohlídky. Na další opakovanou výzvu pak muž zbraň odložil a na kapotu auta položil ruce. Vzápětí byl spoután pouty. Při bezpečnostní prohlídce u něj strážníci nalezli další zbraně,“ pokračovala Seifertová.

Pro podezření ze spáchání trestného činu si 53letého muže k dalšímu opatření převzala státní policie. Pachatel byl po zasažení slzotvorným prostředkem ošetřen zdravotníky.


Autor: red

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

Dnes v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru