Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Muž v kovbojském klobouku tasil pistoli a slzný plyn, měl u sebe i další zbraně
Strážník míří na ozbrojeného muže. Foto: MP Praha

Muž v kovbojském klobouku tasil pistoli a slzný plyn, měl u sebe i další zbraně

Muž v kovbojském klobouku vybavený střelnou zbraní, čtyřmi noži, slzným plynem a elektrickým paralyzérem neváhal použít dvě z těchto zbraní proti strážníkovi, který ho upozornil na to, že se dopustil banálního přestupku proti veřejnému pořádku. Případ si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

Poté, co ve středu dopoledne strážník upozornil v ulici Elišky Přemyslovny na Zbraslavi muže v kovbojském klobouku, který močil v blízkosti autobusové zastávky na to, že se dopouští přestupku, byl překvapen neadekvátní reakcí.

Močící muž nejdřív strážníka počastoval vulgárními výrazy, pak se rozhodl z místa řešení přestupku odejít. Na opakovanou výzvu hlídky, aby se zastavil, vytáhl z pouzdra připevněného na pásku slzotvorný prostředek a vůči strážníkovi ho použil.

„Naštěstí zasáhl jen část hrudníku a skla brýlí. Vzápětí byl stejný prostředek použit strážníkem proti pachateli a strážník okamžitě požádal prostřednictvím radiostanice o posilu,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Použitím slzotvorného prostředku to ale bohužel neskončilo. Muž se stále nechtěl „vzdát“ a vytáhl z kapsy střelnou zbraň tvaru malého revolveru. V tu chvíli si strážník připravil do pohotovostní polohy služební zbraň a všechny kolemjdoucí vyzval, aby se uchýlili do bezpečného prostoru. 

„To už na místo dorazila posila v podobě autohlídky. Na další opakovanou výzvu pak muž zbraň odložil a na kapotu auta položil ruce. Vzápětí byl spoután pouty. Při bezpečnostní prohlídce u něj strážníci nalezli další zbraně,“ pokračovala Seifertová.

Pro podezření ze spáchání trestného činu si 53letého muže k dalšímu opatření převzala státní policie. Pachatel byl po zasažení slzotvorným prostředkem ošetřen zdravotníky.


Autor: red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Včera ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Včera v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru