Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Muž v dámském oblečení napadl seniorku telefonem
Místo, na kterém byl zadržen útočník. Foto: Policie ČR

Muž v dámském oblečení napadl seniorku telefonem

Ve čtvrtek 16. listopadu krátce před polednem přijali operátoři tísňové linky oznámení o loupežném přepadení, ke kterému došlo poblíž autobusové zastávky Jemnická v pražské Michli. Informovala o tom mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Pětašedesátiletou ženu, která vyšla z prodejny potravin, útočník několikrát silně udeřil útočník do hlavy, kdy razanci celého útoku umocnil v ruce držícím mobilním telefonem.

„Rány mobilním telefon byly tak silné, že žena z tržných ran na hlavě okamžitě začala silně krvácet. Při napadení se pachatel snažil poškozené vytrhnout kabelku, kterou měla přehozenou přes ruku. Jelikož se žena bránila, z druhé ruky ji alespoň vytrhl nákupní tašku, v které měla koupené dárky pro své děti,“ sdělila mluvčí.

Útočník tak z místa utekl s taškou naplněnou hračkami a různými sladkostmi. Celou událost naštěstí viděla svědkyně z nedalekého domu a na místo okamžitě přivolala policii a záchranáře.

Díky rychlému příjezdu hlídek a velmi podrobnému popisu útočníka, který byl oblečen v dámském oblečení a měl výrazné líčený na obličeji, se policistům z oddělení hlídkové služby Prahy IV. podařilo během velmi krátké chvíle muže odpovídajícího popisu dopadnout.

„Žena s několika tržnými ranami a v psychickém šoku byla na místě ošetřena lékařem a následně převezena do nemocnice,“ sdělila Kropáčová. Na základě lustrace a dalšího šetření policisté zjistili, že třicetiletý zadržený muž byl v ranních hodinách propuštěn z psychiatrické léčebny, kde při propuštění odcizil zaměstnanci lékařského zařízení mobilní telefon.

Právě tímto mobilním telefonem při přepadení několikrát udeřil poškozenou do hlavy. Policisté muže po převozu na služebnu obvinili z trestného činu loupež a krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až deseti let.

„Kriminalisté ve věci zažádali o provedení znaleckého zkoumání z oboru psychiatrie, aby zjistili, zda byl muž v době útoku příčetný a schopný ovládat své jednání. Obviněný je v současné chvíli stíhán vazebně,“ dodala tisková mluvčí. 


Autor: Karel Netolický

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru