dnes
Středa - obcasny-dest
14°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
20°C
Pražské krimi

Muž skončil na psychiatrickém oddělení

Pravděpodobně velké neštěstí odvrátili strážníci, kteří zabránili muži, který se pokusil skočit do kolejiště metra. Za pomoci donucovacích prostředků muže zachytili a strhli zpět. Pětačtyřicetiletý muž skončil na psychiatrii.

K mobilnímu stanovišti pražských strážníků umístěnému před budovou Hlavního nádraží přiběhla rozrušená žena a strážníkům sdělila, že v hale u automatu na jízdenky se nachází muž, který svým chováním obtěžuje kolemjdoucí a je agresivní.

Hlídka ho spatřila právě ve chvíli, kdy si svou agresivitu vybíjel na dozorčím metra. Když spatřil strážníky, rozběhl se po schodech dolů a opakovaně vykřikl: „Jdu skočit pod metro, je mi to jedno, nechte mě bejt!"

Hlídka se za ním rozběhla a dostihla ho ve chvíli, kdy byl přímo ohrožen jeho život. Za pomoci hmatů a chvatů ho svedla na zem a posléze mu nasadila také pouta, aby nedošlo k sebepoškozování. Protože muž byl ve špatném psychickém stavu, střídaly se u něj stavy agrese, úzkosti a klidu, hlídka přivolala záchrannou službu. Záchranáři následně rozhodli o převozu pětačtyřicetiletého muže na psychiatrické oddělení.

Mobilní stanoviště pražských strážníků bude u Hlavního nádraží umístěno po celou letní sezónu do pozdních nočních hodin. Od začátku jeho fungování v okolí Hlavního nádraží strážníci řešili 59 různých přestupkových jednání, jako například popíjení alkoholu na místě, kde je to vyhláškou zakázáno, znečišťování veřejného prostranství nebo nocování v zeleni. Sebrali zde také 5 kusů jehel a injekčních stříkaček a vykázali 35 osob. Celoročně mají strážníci mobilní kancelář umístěnou rovněž na Václavském náměstí.


Cizinec parkoval na vyhrazeném místě pro invalidy i s odcizeným přívěsem

Včera v 11:06

Cizinec neoprávněně zaparkoval vozidlo s přívěsným vozíkem na vyhrazeném místě pro invalidy. Při řešení přestupku hlídka strážníků zjistila, že v databázi je přívěs veden jako hledaný.

V Malešicích hořelo nákladní auto

18. května 2019 ve 23:07

Dvě jednotky hasičů zasahovaly dnes v 18 hodin v ulici Pod Táborem u požáru nákladního auta. Hasiči dostali požár pod kontrolu pět minut po příjezdu.

Muž se toulal po bytovém komplexu, pak se pokusil vloupat do auta

16. května 2019 ve 12:20

Včera večer převzalo operační středisko městské policie v Praze 7 oznámení o podezřelém muži, který se měl pohybovat v prostoru bytového komplexu. Podle popisu se mělo jednat o mladšího muže střední postavy, oblečeného do modré mikiny, černých kalhot a s batohem na...

Přijel si zasprejovat do Prahy

10. května 2019 ve 22:05

Dnes krátce před půl čtvrtou ráno u stanice metra Vltavská zadržela hlídka městské policie třiadvacetiletého muže z Plzeňska, který černým a bílým sprejem poničil zeď vestibulu. Mladík měl ruce čerstvě potřísněné barvou, vedle něj se povalovaly spreje a u sebe měl také šablony, které...

Cestou domů rozbíjel zrcátka a ohýbal stěrače

9. května 2019 ve 12:41

Dnes, krátce po druhé hodině ráno, vyslal operační důstojník motorizovanou hlídku do ulice Pplk. Sochora v Praze 7, kde neznámý muž ničil zaparkovaná vozidla.

Nechte mě bejt, běžte pryč, akorát tady překážíte

3. května 2019 v 19:04

Pouliční umění Busking, ať už hudební, divadelní nebo třeba artistické, upravuje v metropoli vyhláška. Díky novele došlo ke zpřesnění a částečně i zpřísnění pravidel na území pražské památkové rezervace. Smyslem bylo ochránit rezidenty před nadměrným hlukem a zároveň zajistit kvalitní pouliční...

Z letiště do centra za více než osm tisíc

3. května 2019 v 10:44

Za cestu z Letiště Václava Havla do hotelu v Praze 5 zaplatili zahraniční turisté neuvěřitelných 8700 korun. Obvyklá cena činí kolem 550 korun. Strážníci z Taxi týmu nepoctivého taxikáře nalezli.

Při požáru odpadu za ubytovnou bylo evakuováno 15 lidí

3. května 2019 v 08:15

Dnes v 5:51 hodin vyjely tři jednotky pražských hasičů k ohlášenému výskytu kouře za ubytovnou v Koněvově ulici v Praze 3. Hořel odpad na ploše asi 3×3 metry, který byl rychle uhašen.

Těžko uvěřitelné předražení: Asi neuhodnete, o kolik si řekl za cestu z letiště…

2. května 2019 ve 12:37

Za cestu z Letiště Václava Havla do hotelu v Praze 5 zaplatili zahraniční turisté neuvěřitelných 8 700 korun. Obvyklá cena činí kolem 550 korun. Strážníci z Taxi týmu nepoctivého taxikáře nalezli.

Další články
Nahoru