dnes
Neděle - skorojasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Pražské krimi

Muž skončil na psychiatrickém oddělení

Pravděpodobně velké neštěstí odvrátili strážníci, kteří zabránili muži, který se pokusil skočit do kolejiště metra. Za pomoci donucovacích prostředků muže zachytili a strhli zpět. Pětačtyřicetiletý muž skončil na psychiatrii.

K mobilnímu stanovišti pražských strážníků umístěnému před budovou Hlavního nádraží přiběhla rozrušená žena a strážníkům sdělila, že v hale u automatu na jízdenky se nachází muž, který svým chováním obtěžuje kolemjdoucí a je agresivní.

Hlídka ho spatřila právě ve chvíli, kdy si svou agresivitu vybíjel na dozorčím metra. Když spatřil strážníky, rozběhl se po schodech dolů a opakovaně vykřikl: „Jdu skočit pod metro, je mi to jedno, nechte mě bejt!"

Hlídka se za ním rozběhla a dostihla ho ve chvíli, kdy byl přímo ohrožen jeho život. Za pomoci hmatů a chvatů ho svedla na zem a posléze mu nasadila také pouta, aby nedošlo k sebepoškozování. Protože muž byl ve špatném psychickém stavu, střídaly se u něj stavy agrese, úzkosti a klidu, hlídka přivolala záchrannou službu. Záchranáři následně rozhodli o převozu pětačtyřicetiletého muže na psychiatrické oddělení.

Mobilní stanoviště pražských strážníků bude u Hlavního nádraží umístěno po celou letní sezónu do pozdních nočních hodin. Od začátku jeho fungování v okolí Hlavního nádraží strážníci řešili 59 různých přestupkových jednání, jako například popíjení alkoholu na místě, kde je to vyhláškou zakázáno, znečišťování veřejného prostranství nebo nocování v zeleni. Sebrali zde také 5 kusů jehel a injekčních stříkaček a vykázali 35 osob. Celoročně mají strážníci mobilní kancelář umístěnou rovněž na Václavském náměstí.


Mladík se zákazem řízením ujížděl strážníkům

Včera v 08:40

Ve čtvrtek odpoledne prováděli strážníci z Prahy 7 kontrolní činnost v Plynární ulici, kde uviděli řidiče osobního auta, který porušil zákaz vjezdu. Když dal strážník zdvižením ruky mladému řidiči pokyn k zastavení, tak muž zvýšil rychlost a začal ujíždět. Autohlídka začala vozidlo pronásledovat....

Muž se chtěl uškrtit pomocí obinadla

18. října 2018 ve 13:45

V úterý odpoledne přijali strážníci z Prahy 10 oznámení, že v Rubensově ulici je mladý muž, který má kolem krku ovázané obinadlo a vyhrožuje sebevraždou. Hlídka muže nalezla sedícího na zídce a ihned mu škrtidlo sundala z krku. 

Mladík postříkal kapotu auta montážní pěnou

18. října 2018 ve 13:43

Ve středu odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 2 do Chopinovy ulice, kde měl neznámý muž postříkat zaparkované osobní vozidlo montážní pěnou. Strážníci se spojili s volajícím, který uvedl, že spolu s dalším svědkem viděli mladíka, jak z tlakové nádoby stříkal montážní pěnu na osobní...

Policisté ukončili vyšetřování znásilnění v centru Prahy

17. října 2018 ve 21:44

Kriminalisté z prvního policejního obvodu z 6. oddělení obecné kriminality ukončili vyšetřování případu znásilnění turistky v Náprstkově ulici v centru Prahy z letošního 2. dubna a podali na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 návrh na podání obžaloby.

Zobnul si perníček a šup za volant!

16. října 2018 v 10:27

Strážníci zadrželi zdrogovaného řidiče. Ten se bez okolků přiznal, že v noci před jízdou požil pervitin. Případ dále šetří státní policisté.

Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

15. října 2018 ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Další články
Nahoru