dnes
Sobota - jasno
3°C
zítra
Neděle - jasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Pražské krimi

Muž skončil na psychiatrickém oddělení

Pravděpodobně velké neštěstí odvrátili strážníci, kteří zabránili muži, který se pokusil skočit do kolejiště metra. Za pomoci donucovacích prostředků muže zachytili a strhli zpět. Pětačtyřicetiletý muž skončil na psychiatrii.

K mobilnímu stanovišti pražských strážníků umístěnému před budovou Hlavního nádraží přiběhla rozrušená žena a strážníkům sdělila, že v hale u automatu na jízdenky se nachází muž, který svým chováním obtěžuje kolemjdoucí a je agresivní.

Hlídka ho spatřila právě ve chvíli, kdy si svou agresivitu vybíjel na dozorčím metra. Když spatřil strážníky, rozběhl se po schodech dolů a opakovaně vykřikl: „Jdu skočit pod metro, je mi to jedno, nechte mě bejt!"

Hlídka se za ním rozběhla a dostihla ho ve chvíli, kdy byl přímo ohrožen jeho život. Za pomoci hmatů a chvatů ho svedla na zem a posléze mu nasadila také pouta, aby nedošlo k sebepoškozování. Protože muž byl ve špatném psychickém stavu, střídaly se u něj stavy agrese, úzkosti a klidu, hlídka přivolala záchrannou službu. Záchranáři následně rozhodli o převozu pětačtyřicetiletého muže na psychiatrické oddělení.

Mobilní stanoviště pražských strážníků bude u Hlavního nádraží umístěno po celou letní sezónu do pozdních nočních hodin. Od začátku jeho fungování v okolí Hlavního nádraží strážníci řešili 59 různých přestupkových jednání, jako například popíjení alkoholu na místě, kde je to vyhláškou zakázáno, znečišťování veřejného prostranství nebo nocování v zeleni. Sebrali zde také 5 kusů jehel a injekčních stříkaček a vykázali 35 osob. Celoročně mají strážníci mobilní kancelář umístěnou rovněž na Václavském náměstí.


Těžko uvěřitelné, ale těmito průhlednými „dojáky" se mu daří tahat na ulici z důvěřivých Pražanů tisíce

Dnes v 15:31

Pražští kriminalisté prvního policejního obvodu prošetřují několik přestupků, které se sice staly na různých místech metropole, ale pod stejnou legendou. Neznámý muž z náhodně oslovených lidí láká pod různými legendami drobné finanční obnosy, které nikdy nepřesahují částku pěti tisíc korun....

Vezl se tramvají načerno a snažil se utéct

20. února 2019 v 11:35

V noci byla hlídka městské policie přivolána na tramvajovou zastávku v ulici Lazarská v Praze 1. Přepravní kontrolor požádal o ztotožnění cestujícího, který neměl platnou jízdenku, napadal revizory a pokusil se o útěk.  

Tři případy s pervitinem

19. února 2019 ve 12:30

Kriminalisté třetího policejního obvodu ze čtvrtého oddělení, kteří se zabývají odhalováním drogové kriminality, během posledního měsíce realizovali tři případy, ve kterých hrál hlavní roli pervitin. Zadrželi čtyři osoby, které jsou podezřelé z výroby a...

Co tam mladík dělal v tuto dobu a v takovém stavu? Patnáctiletý puberťák bude mít co vysvětlovat

18. února 2019 ve 12:05

Strážníci předali záchranné službě teprve 15 letého mladíka s 1,69 promile alkoholu v dechu. Případem se dále zabývá Policie ČR.

Smolař, nebo lhář? Každopádně toto kloktání zaměstnance ostrahy přišlo pořádně draho

17. února 2019 v 07:01

Oznámení o opilém zaměstnanci ostrahy obchodního řetězce přijala městská policie v pátek večer krátce před půl devátou na lince tísňového volání. Třiašedesátiletý muž hlídce strážníků z Prahy 9 tvrdil, že ho bolí zuby, proto si francovkou vykloktal ústa a omylem ji potom...

Zavřel se v autě a bránil odtažení

17. února 2019 v 06:57

Ve středu odpoledne si v Dlouhé ulici v Praze 1 všimla hlídka strážníků osobního auta, které stálo v rezidentní zóně bez oprávnění. Ve vozidle ani u něj řidič nebyl, proto strážníci rozhodli o jeho odtahu.

Drama v prodejně: Při vykládání zboží na pás začalo jít o život

14. února 2019 v 17:04

V prodejně Albert v Praze 8 zkolaboval včera večer starší muž. Pomocí nepřímé srdeční masáže a výbojů defibrilátoru se podařilo strážníkům a zdravotníkům vitální funkce muže obnovit. Následně byl převezen na specializované zdravotnické pracoviště.

Rozbíjel zaparkovaná auta, neuhodnete z jakého důvodu. Roli v tomto nesmyslu hrála jedna žena...

13. února 2019 ve 20:14

Velmi svérázný způsob, jak najít manželku, zvolil jednačtyřicetiletý cizinec. Vytrhl z lavičky prkno, vybral dvě vozidla a rozbil u nich okno na místě řidiče. Strážníky na jeho počínání upozornil oznamovatel prostřednictvím tísňové linky 156 v sobotu ráno.

Nabízela sexuální služby, navíc byla hledaná

13. února 2019 v 19:47

Pětadvacetiletá žena nabízela sexuální služby v centru Prahy. Na Karlově náměstí včera večer neušla pozornosti hlídky strážníků. 

Prostituce, žebrání, alkohol, drogy. Policisté o víkendu na Václavském i Staroměstském náměstí

11. února 2019 v 11:02

Policisté z prvního policejního obvodu kontrolovali o víkendu Václavské i Staroměstské náměstí a přilehlé ulice. Zkontrolovali celkem 236 osob a 129 vozidel.

Další články
Nahoru