Dnes Středa - mlha 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Muž se zapálil a skočil do kašny na Václavském náměstí
Kašna stojí před historickou budovou. Zdroj foto: Národní muzeum

Muž se zapálil a skočil do kašny na Václavském náměstí

Tři pokusy o sebevraždu řešili uplynulý víkend pražští strážníci. Dva muže a ženu předali do péče záchranářů. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

V parku na Karlově náměstí mávl na hlídku v pátek odpoledne čtyřiapadesátiletý muž muž. Ležel na trávě a strážníkům řekl, že se s ním rozvedla žena a on už nechce žít. V parku vyhlíží „vhodnou větev“, na které by se oběsil, a kdyby se mu to nepovedlo, je rozhodnutý skočit pod soupravu metra. 

„Přivolaní záchranáři ho odvezli do Psychiatrické nemocnice Bohnice, odkud před časem dobrovolně odešel,“ sdělila mluvčí. 

V neděli, několik minut po půlnoci, si operátor kamerového systému všiml muže, který se na Václavském náměstí, u kašny pod Národním muzeem, polil hořlavinou, zapálil a následně skočil do kašny a plameny uhasil.

Hlídka dorazila za minutu a našla zmateného muže v šoku, s popáleninami na horní části těla, ale byl při vědomí, komunikoval, na bolest si nestěžoval. 

„Čtyřiadvacetiletého muže s psychickými problémy si převzali následně záchranáři. Strážníci také zjistili, že muž byl v celostátním pátrání, protože odešel z psychiatrické léčebny,“ řekla Seifertová. 

Stejný den večer přivolali strážníci záchranáře do bytu v Opletalově ulici v Praze 1 k devatenáctileté dívce, která se snažila sebepoškozovat. Také ona skončila v péči odborníků. 


Autor: Karel Netolický

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

25. září 2023 v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

25. září 2023 ve 14:53

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila...

Další články
Nahoru