Dnes Sobota - oblacno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 25°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Muž se zapálil a skočil do kašny na Václavském náměstí
Kašna stojí před historickou budovou. Zdroj foto: Národní muzeum

Muž se zapálil a skočil do kašny na Václavském náměstí

Tři pokusy o sebevraždu řešili uplynulý víkend pražští strážníci. Dva muže a ženu předali do péče záchranářů. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

V parku na Karlově náměstí mávl na hlídku v pátek odpoledne čtyřiapadesátiletý muž muž. Ležel na trávě a strážníkům řekl, že se s ním rozvedla žena a on už nechce žít. V parku vyhlíží „vhodnou větev“, na které by se oběsil, a kdyby se mu to nepovedlo, je rozhodnutý skočit pod soupravu metra. 

„Přivolaní záchranáři ho odvezli do Psychiatrické nemocnice Bohnice, odkud před časem dobrovolně odešel,“ sdělila mluvčí. 

V neděli, několik minut po půlnoci, si operátor kamerového systému všiml muže, který se na Václavském náměstí, u kašny pod Národním muzeem, polil hořlavinou, zapálil a následně skočil do kašny a plameny uhasil.

Hlídka dorazila za minutu a našla zmateného muže v šoku, s popáleninami na horní části těla, ale byl při vědomí, komunikoval, na bolest si nestěžoval. 

„Čtyřiadvacetiletého muže s psychickými problémy si převzali následně záchranáři. Strážníci také zjistili, že muž byl v celostátním pátrání, protože odešel z psychiatrické léčebny,“ řekla Seifertová. 

Stejný den večer přivolali strážníci záchranáře do bytu v Opletalově ulici v Praze 1 k devatenáctileté dívce, která se snažila sebepoškozovat. Také ona skončila v péči odborníků. 


Autor: Karel Netolický

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Včera ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru