Dnes Neděle - oblacno 17°C
Zítra Pondělí - oblacno 14°C
Neděle 2. 10. 2022
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Muž se zákazem řízení prchal na kradené motorce, ohrožoval při tom ostatní řidiče
Záběr z policejního vozu ukazuje, že pronásledovaný muž je v pasti. Foto: Policie ČR

Muž se zákazem řízení prchal na kradené motorce, ohrožoval při tom ostatní řidiče

Policistům v neděli večer unikal vysokou rychlostí řidič s pěti zákazy řízení a na odcizené motorce. Nakonec se ho podařilo zadržet. Stroj prý dostal od kamaráda, nicméně se ukázalo, že ten samý den byla motorka ukradena. 

Policisté projížděli v neděli večer Limuzskou ulicí v Praze 10, kde si všimli motorky, kterou se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Když řidič spatřil policejní auto, zabral za plyn a situace se během pár chvil změnila v dramatickou honičku.

Během ujíždění motorkář ohrožoval ostatní řidiče, křižovatky projížděl na červenou. Chvílemi jel až skoro dvousetkilometrovou rychlostí.

„Celé pronásledování skončilo až v městské části Praha-Dubeč, kde podezřelý vjel přes chodník na přilehlou zahradu. Tam však nezvládnul řízení a s motocyklem havaroval. Snažil se ještě ještě utéct, ti ho však dostihli a za užití donucovacích prostředků zpacifikovali,“ sdělila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Při lustraci v evidencích policisté zjistili, že muž má několik platných zákazů řízení motorových vozidel a minulý rok byl pravomocně odsouzený za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Řidiče následně vyzvali k podrobení se dechové zkoušce a zkoušce na přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů, obě odmítl. Následně se zjjistilo, že motorka, na které muž ujížděl, byla odcizena téhož dne v Praze 3.

„Devětatřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Není ale vyloučeno, že v rámci dalšího prověřování a shromáždění důkazních materiálů, dojde k naplnění další skutkové podstaty trestných činů obecné ohrožení a krádež,“ popsala Siřišťová.

Kriminalisté nyní zjišťují, za jakých okolností muž k motorce přišel. Při výslechu totiž sdělil, že ji dostal od kamaráda.

„Policisté prosí všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158,“ požádala veřejnost o spolupráci policejní mluvčí.


Autor: red

Zatínal pěsti a vyzýval strážníky k boji

30. září 2022 v 10:56

Dvojici opilých mužů, která poškozovala zaparkovaná auta, řešili strážníci z Prahy 1 v Myslíkově ulici. Během zjišťování rozsahu způsobené škody začal jeden z mužů hlídku slovně napadat a svou agresivitu stupňoval bez ohledu na opakované výzvy k uklidnění.

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Další články
Nahoru