Dnes Středa - jasno 17°C
Zítra Čtvrtek - jasno 16°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Muž se zákazem řízení prchal na kradené motorce, ohrožoval při tom ostatní řidiče
Záběr z policejního vozu ukazuje, že pronásledovaný muž je v pasti. Foto: Policie ČR

Muž se zákazem řízení prchal na kradené motorce, ohrožoval při tom ostatní řidiče

Policistům v neděli večer unikal vysokou rychlostí řidič s pěti zákazy řízení a na odcizené motorce. Nakonec se ho podařilo zadržet. Stroj prý dostal od kamaráda, nicméně se ukázalo, že ten samý den byla motorka ukradena. 

Policisté projížděli v neděli večer Limuzskou ulicí v Praze 10, kde si všimli motorky, kterou se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Když řidič spatřil policejní auto, zabral za plyn a situace se během pár chvil změnila v dramatickou honičku.

Během ujíždění motorkář ohrožoval ostatní řidiče, křižovatky projížděl na červenou. Chvílemi jel až skoro dvousetkilometrovou rychlostí.

„Celé pronásledování skončilo až v městské části Praha-Dubeč, kde podezřelý vjel přes chodník na přilehlou zahradu. Tam však nezvládnul řízení a s motocyklem havaroval. Snažil se ještě ještě utéct, ti ho však dostihli a za užití donucovacích prostředků zpacifikovali,“ sdělila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Při lustraci v evidencích policisté zjistili, že muž má několik platných zákazů řízení motorových vozidel a minulý rok byl pravomocně odsouzený za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Řidiče následně vyzvali k podrobení se dechové zkoušce a zkoušce na přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů, obě odmítl. Následně se zjjistilo, že motorka, na které muž ujížděl, byla odcizena téhož dne v Praze 3.

„Devětatřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Není ale vyloučeno, že v rámci dalšího prověřování a shromáždění důkazních materiálů, dojde k naplnění další skutkové podstaty trestných činů obecné ohrožení a krádež,“ popsala Siřišťová.

Kriminalisté nyní zjišťují, za jakých okolností muž k motorce přišel. Při výslechu totiž sdělil, že ji dostal od kamaráda.

„Policisté prosí všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158,“ požádala veřejnost o spolupráci policejní mluvčí.


V noci hořelo v Praze 10

13. června 2021 v 11:23

Dnes od 1:50 hodin zasahovalo několik jednotek pražských profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů ve Švehlově ulici v Praze 10 u požáru dřevěné budovy zahradního centra.

Za pomoc dostala úder pěstí

13. června 2021 v 07:12

Na chodníku v ulici Na Florenci ležela ve středu odpoledne obnažená žena, která odmítala vstát a své okolí častovala vulgárními výrazy. Na dotaz přivolané hlídky, jestli je v pořádku, odpověděla, že se jí udělalo z horka špatně a proto tady odpočívá.

Dáma za volantem s dvěma promile

11. června 2021 v 10:08

Auto kličkující po silnici za doprovodu zvuku poškozeného kola – takový pohled se naskytl noční hlídce městské policie v úterý po 2. hodině ranní u křižovatky ulic Kamýcká x Suchdolská v Praze 6.

Za volantem s 2,3 promile

9. června 2021 ve 20:36

Opletalovou ulicí se včera pře půlnocí potácel zjevně opilý muž, který neváhal nasednout do auta a rozjet se. Operátor kamerového systému na něho upozornil kolegy v terénu.  

Na vyhrazeném místě se neparkuje. Ani když je kamaráda

9. června 2021 v 10:08

Muž v pondělí odpoledne zaparkoval na místě vyhrazeném pro osobu s tělesným postižením a vozidlo s konkrétní poznávací značkou. Nesedělo ani jedno. Po uplynutí zákonem stanovených tří minut přivolal strážník odtahový vůz.

Nehoda malého cyklisty v Běchovicích

9. června 2021 v 09:21

Strážníci pomáhali u nehody osobního vozidla a 11letého cyklisty, který v pondělí na křižovatce ulic Polesná x Čentická nedal přednost zprava.

Já jsem paragán a já vám ukážu

3. června 2021 v 09:32

Strážníci měli obavu o zdraví muže, který ležel na ulici. Když mu chtěli pomoci, muž na jednoho člena hlídky zaútočil.

Kopání do popelnic se mu nevyplatilo

3. června 2021 v 08:25

Kvůli vypuštěné pneumatice vzteky kopal do popelnic. Strážníci si v nákladním prostoru jeho auta všimli velkého množství registračních značek.

Kamery pomohly najít sprejera

3. června 2021 v 07:50

Na strážníky se v neděli večer na nástupišti stanice metra Želivského obrátila dozorčí, která si všimla muže se sprejem v ruce. Před příchodem hlídky ale muž nastoupil do vlakové soupravy a odjel do centra.

Maršál dopadl dealera heroinu

2. června 2021 v 10:05

Pražští kriminalisté třetího policejního obvodu specializující se na drogovou problematiku zadrželi v rámci policejní akce „Maršál“ muže, který prodával heroin. K prodeji docházelo převážně v místě jeho bydliště v Praze 9, přesto že měl soudem vyslovený zákaz pobytu na území hlavního města Prahy...

Strážníci z Prahy 9 přistihli dvojici při krádeži kol osobního auta

28. května 2021 ve 22:05

Nezvykle odstavené auto před garážemi, pohyb za dalším a prchající dvojice upoutaly včera časně ráno pozornost strážníků v Martinické ulici. Pohled na opuštěné vozidlo prozradil důvod útěku – stálo na dřevěných kvádrech. Jedno kolo bylo opřené opodál, tři ležela v kufru vozu zaparkovaného...

Další články
Nahoru