Dnes Úterý - zatazeno 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 16°C
Úterý 21. 9. 2021
Svátek má Matouš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Muž se zákazem řízení prchal na kradené motorce, ohrožoval při tom ostatní řidiče
Záběr z policejního vozu ukazuje, že pronásledovaný muž je v pasti. Foto: Policie ČR

Muž se zákazem řízení prchal na kradené motorce, ohrožoval při tom ostatní řidiče

Policistům v neděli večer unikal vysokou rychlostí řidič s pěti zákazy řízení a na odcizené motorce. Nakonec se ho podařilo zadržet. Stroj prý dostal od kamaráda, nicméně se ukázalo, že ten samý den byla motorka ukradena. 

Policisté projížděli v neděli večer Limuzskou ulicí v Praze 10, kde si všimli motorky, kterou se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Když řidič spatřil policejní auto, zabral za plyn a situace se během pár chvil změnila v dramatickou honičku.

Během ujíždění motorkář ohrožoval ostatní řidiče, křižovatky projížděl na červenou. Chvílemi jel až skoro dvousetkilometrovou rychlostí.

„Celé pronásledování skončilo až v městské části Praha-Dubeč, kde podezřelý vjel přes chodník na přilehlou zahradu. Tam však nezvládnul řízení a s motocyklem havaroval. Snažil se ještě ještě utéct, ti ho však dostihli a za užití donucovacích prostředků zpacifikovali,“ sdělila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Při lustraci v evidencích policisté zjistili, že muž má několik platných zákazů řízení motorových vozidel a minulý rok byl pravomocně odsouzený za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Řidiče následně vyzvali k podrobení se dechové zkoušce a zkoušce na přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů, obě odmítl. Následně se zjjistilo, že motorka, na které muž ujížděl, byla odcizena téhož dne v Praze 3.

„Devětatřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Není ale vyloučeno, že v rámci dalšího prověřování a shromáždění důkazních materiálů, dojde k naplnění další skutkové podstaty trestných činů obecné ohrožení a krádež,“ popsala Siřišťová.

Kriminalisté nyní zjišťují, za jakých okolností muž k motorce přišel. Při výslechu totiž sdělil, že ji dostal od kamaráda.

„Policisté prosí všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158,“ požádala veřejnost o spolupráci policejní mluvčí.


Autor: red

Zavřené dveře autobusu otevřel násilím, škoda přesahuje 10 tisíc korun.

Včera v 17:40

Napadení řidiče autobusu bylo hlášeno na operační středisko městské policie z Řevnické ulice. Vyslaná hlídka 19. září před půlnocí v Praze 13 na místě zjistila, že řidič napaden nebyl, ale jeden z cestujících se snažil silou vystoupit ve chvíli, kdy byly dveře zavřené a...

Cestu domů lemovaly odpadky

18. září 2021 v 09:46

Cestu z tahu si trochu „zpestřili“. Jejich aktivitě neušly koše na bio odpad, zaparkovaný motocykl stejně jako vybavení restaurační zahrádky.

Auto jako zbraň

18. září 2021 v 09:40

Řidič zaparkoval auto v zóně placeného stání bez zaplacení a nelíbilo se mu, že se dostal do hledáčku strážníků. Autem se pak pokusil najet do jednoho člena hlídky a ujel.

Podomní a pochůzkový prodej je v Praze zakázán

16. září 2021 v 16:41

Správní orgán bude nyní řešit případ 26letého cizince, který nelegálně nabízel kolemjdoucím zboží. Na jeho činnost strážníky prostřednictvím tísňové linky upozornili ti, kterým své zboží nabízel.

Vloupání do pokoje na ubytovně

15. září 2021 v 15:03

Hlídky strážníků zadržely muže a ženu, kteří se vloupali do jednoho z pokojů na ubytovně v Praze 9. Při útěku poškodili několik dalších uzamčených dveří.

Požár vzduchotechniky v areálu v Praze 10

9. září 2021 v 10:37

Včera večer zasahovalo šest profesionálních a pět dobrovolných jednotek hasičů ve Švehlově ulici v Praze 10 u požáru ve výrobním areálu soukromé firmy. Hořely filtry ve vzduchotechnice odsávání.

Po pokusu o napadení strážníků skončil v poutech

6. září 2021 ve 20:40

Včera večer byla hlídka městské policie vyslána před restauraci do Nádražní ulice, kde mělo docházet ke rvačce dvou osob. Na místě našla dva muže, kteří se slovně přeli, ale fyzické napadání popírali.

Agresivní opilá žena skončila na záchytce

6. září 2021 v 11:51

Nejprve obtěžovala zákazníky v provozovně rychlého občerstvení, pak se pustila do boje se strážníky.

Strach o otce dovedl ženu za strážníky

6. září 2021 v 07:43

Po návratu z nemocnice v pátek 3. září nebral 69letý muž své dceři telefon, když se za ním vypravila, nereagoval na zvonění. Vstup do bytu jí znemožnily klíče v zámku. Byt v Rokycanově ulici se nacházel ve zvýšeném přízemí a neprůhledná fólie byla umístěna jen do výšky 2/3 oken. Strážníkům se...

Hořelo vybavení bytu v Praze 2

2. září 2021 v 19:19

Ve čtvrtek 2. září po půlnoci zasahovala jednotka hasičů z centrální stanice ve Wenzigově ulici v Praze 2 u požáru vybavení bytu obytného domu.

Další články
Nahoru