Dnes Neděle - polojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -3°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Muž se po vykradení sanitky producíroval u metra v bundě záchranáře
Ilustrační foto: archiv ZZS HMP

Muž se po vykradení sanitky producíroval u metra v bundě záchranáře

Policisté z místního oddělení Nové Město dopadli muže, který se minulý týden v průběhu noci z pátku na sobotu vloupal do dvou aut v Praze a odcizil z nich věci v částce přesahující patnáct tisíc korun.

„Jedno z napadených vozidel byla dokonce i sanitka služby, ze které odcizil krom jiného i služební bundu záchranáře se služebním číslem,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Poté, co záchranáři vloupání oznámili, začaly hlídky propátrávat blízké i široké okolí. Dvě hodiny po činu si jedna z hlídek všimla muže, který se promenádoval v okolí zastávek na I. P. Pavlova v bundě záchranáře.

Ten zprvu zapíral a k vloupání se neznal, dokonce hlídce ukázal i místo, kde bundu našel. Nakonec se k činu doznal, což následně potvrdily i kamerové záznamy.

„Zajištěný byl následně předveden na policejní služebnu, kde se při výslechu doznal i k vloupání do dalšího vozidla ten samý den a také do BMW o dva dny dříve. Policisté muže dále prověřují v souvislosti s dalšími krádežemi na hotelích,“ sdělil Rybanský.

„Podezřelého, který je ve vazbě, od těchto činů neodradil ani fakt, že byl koncem července za obdobné skutky pravomocně odsouzen Obvodním soudem pro Praha 4,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: red

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru