Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražské krimi

Muž se nožem oháněl mezi lidmi, zaútočil i na psa

Strážníci museli zpacifikovat muže, který se nožem oháněl mezi lidmi a pokusil se zaútočit také na psa. Proč k tomu došlo, nyní zjišťují policisté. Po zákroku museli být dva strážníci ošetřeni v nemocnici. Jednoho pokousal pes, druhého muž s nožem.

Křik a štěkot psa z Nádražní ulice zaslechla hlídka strážníků při kontrole pěší zóny Anděl. Ve skupině lidí se jeden muž kolem sebe oháněl nožem.

Přítomní uvedli, že se pokusil nožem zasáhnout psa, který na něho štěkal. Hlídka opakovaně vyzvala muže, aby zanechal svého jednání a pokud tak neučiní, použije proti němu donucovací prostředky.

Protože dotyčný výzvu ignoroval, strážníci ho za pomoci teleskopického obušku, hmatů a chvatů odzbrojili a svedli na zem. Zde se muž začal s hlídkou prát, proto mu ruce zajistili pouty.

Ve chvíli, kdy hlídka o zákroku informovala operační středisko a žádala o posilu a hlídku státní policie, se místo pokusil opustit muž a žena se psem. Muž následně strážníkům řekl, že se ho zpacifikovaný pokusil napadnout, ale trestní oznámení proti němu podávat nechce. Útočník se odmítl k události vyjádřit.

Případ si na místě převzala Policie ČR. Po zákroku musela záchranná služba ošetřit 37letého agresora cizí státní příslušnosti a oba strážníky převézt do nemocnice. Jednoho na loktu pokousal agresivní cizinec a druhého kousl do lýtka pes, který byl sice na vodítku, ale neměl náhubek.Autor: TZ, red

Cestu domů lemovaly odpadky

18. září 2021 v 09:46

Cestu z tahu si trochu „zpestřili“. Jejich aktivitě neušly koše na bio odpad, zaparkovaný motocykl stejně jako vybavení restaurační zahrádky.

Auto jako zbraň

18. září 2021 v 09:40

Řidič zaparkoval auto v zóně placeného stání bez zaplacení a nelíbilo se mu, že se dostal do hledáčku strážníků. Autem se pak pokusil najet do jednoho člena hlídky a ujel.

Podomní a pochůzkový prodej je v Praze zakázán

16. září 2021 v 16:41

Správní orgán bude nyní řešit případ 26letého cizince, který nelegálně nabízel kolemjdoucím zboží. Na jeho činnost strážníky prostřednictvím tísňové linky upozornili ti, kterým své zboží nabízel.

Vloupání do pokoje na ubytovně

15. září 2021 v 15:03

Hlídky strážníků zadržely muže a ženu, kteří se vloupali do jednoho z pokojů na ubytovně v Praze 9. Při útěku poškodili několik dalších uzamčených dveří.

Požár vzduchotechniky v areálu v Praze 10

9. září 2021 v 10:37

Včera večer zasahovalo šest profesionálních a pět dobrovolných jednotek hasičů ve Švehlově ulici v Praze 10 u požáru ve výrobním areálu soukromé firmy. Hořely filtry ve vzduchotechnice odsávání.

Po pokusu o napadení strážníků skončil v poutech

6. září 2021 ve 20:40

Včera večer byla hlídka městské policie vyslána před restauraci do Nádražní ulice, kde mělo docházet ke rvačce dvou osob. Na místě našla dva muže, kteří se slovně přeli, ale fyzické napadání popírali.

Agresivní opilá žena skončila na záchytce

6. září 2021 v 11:51

Nejprve obtěžovala zákazníky v provozovně rychlého občerstvení, pak se pustila do boje se strážníky.

Strach o otce dovedl ženu za strážníky

6. září 2021 v 07:43

Po návratu z nemocnice v pátek 3. září nebral 69letý muž své dceři telefon, když se za ním vypravila, nereagoval na zvonění. Vstup do bytu jí znemožnily klíče v zámku. Byt v Rokycanově ulici se nacházel ve zvýšeném přízemí a neprůhledná fólie byla umístěna jen do výšky 2/3 oken. Strážníkům se...

Hořelo vybavení bytu v Praze 2

2. září 2021 v 19:19

Ve čtvrtek 2. září po půlnoci zasahovala jednotka hasičů z centrální stanice ve Wenzigově ulici v Praze 2 u požáru vybavení bytu obytného domu.

Opět řidiči se zákazem

1. září 2021 v 19:57

Strážníci v Praze zadrží ročně desítky řidičů se zákazem řízení. Další dva takoví zvýšili už tak dost smutnou statistiku. Jeden z nich se navíc odmítl podrobit testu na alkohol i drogy.

Další články
Nahoru