Dnes Úterý - obcasny-dest 3°C
Zítra Středa - obcasny-dest 1°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Muž se nožem oháněl mezi lidmi, zaútočil i na psa

Strážníci museli zpacifikovat muže, který se nožem oháněl mezi lidmi a pokusil se zaútočit také na psa. Proč k tomu došlo, nyní zjišťují policisté. Po zákroku museli být dva strážníci ošetřeni v nemocnici. Jednoho pokousal pes, druhého muž s nožem.

Křik a štěkot psa z Nádražní ulice zaslechla hlídka strážníků při kontrole pěší zóny Anděl. Ve skupině lidí se jeden muž kolem sebe oháněl nožem.

Přítomní uvedli, že se pokusil nožem zasáhnout psa, který na něho štěkal. Hlídka opakovaně vyzvala muže, aby zanechal svého jednání a pokud tak neučiní, použije proti němu donucovací prostředky.

Protože dotyčný výzvu ignoroval, strážníci ho za pomoci teleskopického obušku, hmatů a chvatů odzbrojili a svedli na zem. Zde se muž začal s hlídkou prát, proto mu ruce zajistili pouty.

Ve chvíli, kdy hlídka o zákroku informovala operační středisko a žádala o posilu a hlídku státní policie, se místo pokusil opustit muž a žena se psem. Muž následně strážníkům řekl, že se ho zpacifikovaný pokusil napadnout, ale trestní oznámení proti němu podávat nechce. Útočník se odmítl k události vyjádřit.

Případ si na místě převzala Policie ČR. Po zákroku musela záchranná služba ošetřit 37letého agresora cizí státní příslušnosti a oba strážníky převézt do nemocnice. Jednoho na loktu pokousal agresivní cizinec a druhého kousl do lýtka pes, který byl sice na vodítku, ale neměl náhubek.Autor: TZ, red

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

Dnes v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

Dnes v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

Dnes v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Další články
Nahoru