Dnes Sobota - skorojasno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Muž se nožem oháněl mezi lidmi, zaútočil i na psa

Strážníci museli zpacifikovat muže, který se nožem oháněl mezi lidmi a pokusil se zaútočit také na psa. Proč k tomu došlo, nyní zjišťují policisté. Po zákroku museli být dva strážníci ošetřeni v nemocnici. Jednoho pokousal pes, druhého muž s nožem.

Křik a štěkot psa z Nádražní ulice zaslechla hlídka strážníků při kontrole pěší zóny Anděl. Ve skupině lidí se jeden muž kolem sebe oháněl nožem.

Přítomní uvedli, že se pokusil nožem zasáhnout psa, který na něho štěkal. Hlídka opakovaně vyzvala muže, aby zanechal svého jednání a pokud tak neučiní, použije proti němu donucovací prostředky.

Protože dotyčný výzvu ignoroval, strážníci ho za pomoci teleskopického obušku, hmatů a chvatů odzbrojili a svedli na zem. Zde se muž začal s hlídkou prát, proto mu ruce zajistili pouty.

Ve chvíli, kdy hlídka o zákroku informovala operační středisko a žádala o posilu a hlídku státní policie, se místo pokusil opustit muž a žena se psem. Muž následně strážníkům řekl, že se ho zpacifikovaný pokusil napadnout, ale trestní oznámení proti němu podávat nechce. Útočník se odmítl k události vyjádřit.

Případ si na místě převzala Policie ČR. Po zákroku musela záchranná služba ošetřit 37letého agresora cizí státní příslušnosti a oba strážníky převézt do nemocnice. Jednoho na loktu pokousal agresivní cizinec a druhého kousl do lýtka pes, který byl sice na vodítku, ale neměl náhubek.Autor: TZ, red

Věnoval se padělání dvoutisícových bankovek

Včera v 17:23

Na podzim roku 2020 pražští kriminalisté zaznamenali zvýšený počet případů padělaných bankovek o nominální hodnotě 2000 korun. Tyto bankovky se začaly objevovat ve velkém množství případů a jejich záchyty byly čím dál častější. Primárně byly bankovky používány k platbám za jízdy alternativními...

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

18. května 2022 ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

18. května 2022 v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

18. května 2022 v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Na Andělu pobíhal muž ve spodním prádle

12. května 2022 v 19:19

Včera odpoledne řešila hlídka městské policie dezorientovaného polonahého muže, který na pěší zóně Anděl pobíhal jen ve spodním prádle a zmateně se motal po ulici. S hlídkou nespolupracoval, nereagoval na výzvy.

Požár v dílně způsobil milionovou škodu

12. května 2022 v 18:53

Jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve druhém stupni poplachu v Černokostelecké ulici v Praze 10. První jednotka na místě byla deset minut po 17. hodině, ve středu 11. května.

Sražená značka u přechodu pro chodce a patník. Řidič měl přes 1,7 promile

12. května 2022 v 18:48

Auta kličkujícího z pruhu do pruhu si všimli strážníci v Kbelské ulici. Při kontrole 55letého řidiče zaujala jejich pozornost poškozená přední kapota a levá strana vozu. Navíc řidičovy pohyby i způsob komunikace vykazovaly jasné známky požití alkoholu.

Nebezpečně na sdíleném skútru

9. května 2022 v 09:31

Nebezpečná a rychlá jízda doprovázená bezdůvodným troubením upoutala minulý týden kolem půl deváté večer pozornost projíždějící hlídky strážníků v Pařížské ulici. Na výzvu k zastavení řidič přidal plyn.

Po skončení hokeje za volant

30. dubna 2022 v 07:49

Z jízdního pruhu přes obrubník na tramvajový pás a zase zpět. Tento nestandardní způsob jízdy zaznamenala hlídka strážníků pár minut minulou sobotu po půlnoci v Sokolovské ulici a řidiče osobního auta za pomoci majáků zastavila.

Další články
Nahoru