dnes
Sobota - prehanky-dest
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - polojasno
30°C
Pražské krimi

Muž s nesrozumitelnou francouzštinou udělal v Praze ostudu, začalo to ukázáním prázdných kapes

Muž „zaměstnal“ strážníky ze dvou různých obvodů téměř v jeden den. Odpoledne si nejdříve užíval pobytu v kavárně v centru Prahy, kde při placení ukázal prázdné kapsy, v noci na druhé straně Prahy rozbil výplň vchodových dveří domu, aby v chodbě mohl ulehnout ke spánku.

Ve čtvrtek odpoledne hlídka strážníků z Prahy 1 přijala oznámení od provozní kavárny na Národní ulici, že jim host odmítá zaplatit útratu. Na místě se nacházel muž cizí národnosti. Na zaplacení účtu v hodnotě přes 500 korun však už neměl a ukázal jen prázdné kapsy.

Od té doby dotyčný, který doposud hovořil anglicky, započal komunikaci ve velmi nesrozumitelně podané francouzštině a odmítal prokázat svou totožnost. Byl tedy předveden na Oddělení cizinecké policie. Případ bude dále řešit správní orgán.

Následně pak hodinu po půlnoci jeli strážníci z Prahy 11 na pražský Chodovec prověřit oznámení. Volající žena uvedla, že nejprve slyšela hádku před domem a poté zvuk, který připomínal vysklení skleněných dveří.

Hlídka na místě zjistila rozbitou skleněnou výplň u  vchodových dveří obytného domu. Na zemi ležela dlažební kostka a opodál muž, který hovořil pouze francouzsky. Vzápětí se ukázalo, že se jedná o toho samého muže, který odpoledne nezaplatil svou útratu. V tomto případě si výtržníka převzala Policie ČR.


Na Smíchově se srazily dvě tramvaje, sedm lidí bylo zraněno

13. srpna 2018 ve 23:18

Nedaleko tramvajové zastávky Anděl se dnes srazily dvě tramvaje, sedm lidí bylo při tom lehce zraněno. Doprava v místě nehody byla zhruba hodinu omezena.

Stříkačky a jehly ve Stromovce i v Radotíně

9. srpna 2018 v 15:59

Obyvatelka Prahy 7 se obrátila na městskou policii s žádostí o pomoc. Ve Stromovce nalezla větší počet injekčních stříkaček. Stříkačky ležely na ostrůvku jezírka Slunečnice pod Místodržitelským letohrádkem, v místech, kde býval přívoz.

Naháč utíkal přes balkony jen v ponožkách. Že by odhalená nevěra? Ne, ne, důvod úprku byl jiný

9. srpna 2018 v 15:42

Rozepře páru v rozvodovém řízení vyústila k fyzickému napadení ženy opilým partnerem. Agresivní muž před strážníky prchal pouze ve spodním prádle přes balkony. 

Kriminalisté se zabývají nálepkami chválícími smrt českých vojáků

9. srpna 2018 v 11:50

Pražští kriminalisté se zabývají vytištěnými texty vylepenými na některých místech v hlavním městě, v nichž neznámý autor gratuluje „afghánským vlastencům“ k zabití tří českých vojáků, které označuje za žoldáky a okupanty.

Strojvůdce metra, který pustil dívky do kabiny, už řídit nebude

9. srpna 2018 v 11:47

Strojvedoucí pražského metra byl postaven mimo službu a metro už řídit nebude. Policie prošetřuje, zda se účastníci incidentu nedopustili trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

V Lahovické nádrži našli mrtvého muže

8. srpna 2018 v 16:44

V Lahovické nádrži dnes dopoledne objevili mrtvého muže. Policie zatím nezná jeho totožnost, na místě jsou kriminalisté, předběžně zatím nic nenasvědčuje cizímu zavinění.

Soud zamítl návrhy na předběžné opatření BigBoardu proti JCDecaux

8. srpna 2018 v 15:21

Městský soud v Praze zamítl dva návrhy společnosti BigBoard proti konkurenční firmě JCDecaux. Požadovaly, aby JCDecaux přestala zveřejňovat otevřený dopis primátorce, v němž obviňuje BigBoard z korupce na pražském magistrátu v souvislosti s připravovanou zakázkou na provozování...

Hledaná žena se ukryla v úložném prostoru postele

7. srpna 2018 v 10:46

V neděli večer přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že v opuštěné boudě v ulici U Lesíka se má nacházet hledaná osoba. Strážníci v opuštěné garáži nalezli dva muže a ověřili jejich totožnost.

Cyklista naboural do zaparkovaného auta, nadýchal přes dvě promile

7. srpna 2018 v 10:43

Kuriózní dopravní nehodu zaznamenali strážníci z Útvaru psovodů. Opilý cyklista naboural v Přívozní ulici do zaparkovaného vozidla.

Hořel odpad v Řepích

7. srpna 2018 v 09:37

Včera zasahovaly jednotky hasičů ze Smíchova a Petřin v Nevanově ulici v Řepích. Ve 23:10 tam hořelo ve sklepě obytného domu.

Při včerejší bouřce vyjeli hasiči k 11 případům

5. srpna 2018 v 11:34

Bouřka, která se v sobotu večer přehnala Prahou, zaměstnala hasiče. Na několika místech zatopila sklepy a na silnicích tvořila laguny z ucpaných kanálů, vítr pak hlavně lámal větve.

Další články
Nahoru