dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražské krimi

Muž s nesrozumitelnou francouzštinou udělal v Praze ostudu, začalo to ukázáním prázdných kapes

Muž „zaměstnal“ strážníky ze dvou různých obvodů téměř v jeden den. Odpoledne si nejdříve užíval pobytu v kavárně v centru Prahy, kde při placení ukázal prázdné kapsy, v noci na druhé straně Prahy rozbil výplň vchodových dveří domu, aby v chodbě mohl ulehnout ke spánku.

Ve čtvrtek odpoledne hlídka strážníků z Prahy 1 přijala oznámení od provozní kavárny na Národní ulici, že jim host odmítá zaplatit útratu. Na místě se nacházel muž cizí národnosti. Na zaplacení účtu v hodnotě přes 500 korun však už neměl a ukázal jen prázdné kapsy.

Od té doby dotyčný, který doposud hovořil anglicky, započal komunikaci ve velmi nesrozumitelně podané francouzštině a odmítal prokázat svou totožnost. Byl tedy předveden na Oddělení cizinecké policie. Případ bude dále řešit správní orgán.

Následně pak hodinu po půlnoci jeli strážníci z Prahy 11 na pražský Chodovec prověřit oznámení. Volající žena uvedla, že nejprve slyšela hádku před domem a poté zvuk, který připomínal vysklení skleněných dveří.

Hlídka na místě zjistila rozbitou skleněnou výplň u  vchodových dveří obytného domu. Na zemi ležela dlažební kostka a opodál muž, který hovořil pouze francouzsky. Vzápětí se ukázalo, že se jedná o toho samého muže, který odpoledne nezaplatil svou útratu. V tomto případě si výtržníka převzala Policie ČR.


Samota a tma vyhnaly šestiletou dívku před dům

13. prosince 2018 v 08:40

Oznámení o osamocené šestileté dívce přijalo operační středisko městské policie v úterý před 19. hodinou. V ulici Vosmíkových v Praze 8 našla mladá žena před vchodem do domu plačící šestiletou dívku, která bydlí v domě se svou matkou a sestrou.

Řidič, který unikal v kradeném autě, byl obviněn z několika trestných činů

10. prosince 2018 v 10:33

S mužem, který byl v noci na neděli zadržen po divoké honičce v kradeném autě, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Sdělil to dnes mluvčí pražské policie Jan...

Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Pomatený cizinec bez boty způsobil v centru Prahy nehodu

3. prosince 2018 ve 14:39

V pátek v poledne prováděl strážník okrskář kontrolní činnost v Ostrovní ulici v Praze 1, kde si všiml muže, který běhal bez jedné boty po ulici, hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí a choval se agresivně. Muž se začal před strážníkem schovávat mezi zaparkovanými...

Na oslavu narozenin rozkopl dveře v metru

3. prosince 2018 ve 13:36

Strážníci z Prahy 14 zadrželi mladíka, který rozkopal skleněnou výplň dveří do stanice metra Černý Most. Jako důvod uvedl, že tak chtěl oslavit narozeniny. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru