Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Muž přezdívaný Drogista dopaden. Z regálů kradl vždy po obědě, hledají se poškození
Zadržený muž v drogerii. Foto: se svolením Policie ČR

Muž přezdívaný Drogista dopaden. Z regálů kradl vždy po obědě, hledají se poškození

Kriminalisté dopadli čtrnáctkrát soudně trestaného recidivistu, který kradl v drogeriích. Pátrají ještě po dalších poškozených lidech, kterým svým jednáním způsobil majetkovou újmu. Výzvu dnes zveřejnila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

O živobytí založeném na krádežích v drogeriích se v Praze pokoušel muž, jehož trestnou činnost objasnili kriminalisté z 6. oddělení obecné kriminality Prahy III a v těchto dnech mu za zdmi vazební věznice předali obvinění ze série krádeží.

Operativním šetřením kriminalisté zjistili poznatek, že šestatřicetiletý muž získal pro svojí schopnost obstarat takřka jakékoliv drogistické zboží trefnou přezdívku „Drogista”. „Klíčovým vodítkem k ustanovení muže pak byly pro kriminalisty kamerové záznamy z provozoven,“ podotkla Siřišťová.

Repertoár zboží, na které se zloděj zaměřoval, byl vcelku široký, vedle pleťových krémů a parfémů opakovaně kradl i elektrické zubní kartáčky a zastřihovače vlasů.

„Provedení krádeží probíhalo dle takřka identického scénáře. Obviněný vešel do prodejny a v okamžiku, kdy nebyl pod dozorem obsluhy si ukryl vybrané zboží pod svůj oděv a vzápětí prodejnu kvapně opustil,“ popsala policejní mluvčí.

K motivu svého jednání zadržený uvedl, že po lednovém propuštění z výkonu trestu se ocitl bez prostředků a krádežemi zboží v drogeriích si obstarával prostředky na jídlo a drogy.

Svůj typický den popsal kriminalistům tak, že se po dopoledním odpočinku vypravil nejdříve na oběd a následně do některé z pražských drogerií a po úspěšné krádeži a prodeji odcizeného zboží si zakoupil svojí denní dávku pervitinu.

„Jelikož obviněný vypověděl, že takto trávil většinu svých dnů na svobodě, až do svého zadržení a umístění do vazby, kriminalisté se obracejí na veřejnost, zejména na personál drogérií, s žádostí o oznámení případné další trestné činnosti tohoto recidivista, ke které mohlo dojít od ledna do října letošního roku. Pokud ho na záběrech poznáváte, ozvete se na linku 158,“ dodala Violeta Siřišťová.

Kriminalisté podle ní doposud zadokumentovali a objasnili deset případů krádeží, kdy muž svým jednáním způsobil škodu bezmála 50 000 korun, kdy mu za toto jednání hrozí v případě odsouzení až tříletý pobyt za mřížemi.


Autor: Karel Netolický

Policisté zadržení podvodníka, který udával do oběhu falešná eura

Včera v 16:40

Pražští kriminalisté v uplynulých dnech zadrželi muže, který minimálně ve třech případech udal do oběhu falešná eura. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Daněk.

Agresivní muž napadl strážníka

3. února 2023 v 15:41

Na křižovatce ulic Dušní a Bílkova hlídkující strážník zaregistroval mávání a volání o pomoc. Ve skupince mužů jeden napadal druhého. Vedle slovních útoků došlo i na rány pěstí.

Muž stál v okně a za nohu ho držela partnerka

1. února 2023 v 16:37

Minulý týden zasahovali policisté v Novodvorské ulici v Praze 4, kde chtěl muž spáchat sebevraždu skokem z pátého patra. Když přijeli na místo, tak zjistili, že muž stojí v okně a za nohu ho drží jeho partnerka.

Posprejovali viadukt na Holešovickém nádraží a utekli

1. února 2023 v 16:18

Autohlídka strážníků si v Partyzánské ulici v Praze 7 povšimla dvojice mužů, kteří sprejovali na betonovou konstrukci viaduktu. Muži na zákonné výzvy nereagovali a dali se na útěk.

Telefon za volantem a uprchlý vězeň

1. února 2023 ve 12:32

V pondělí před třetí hodinou ráno v Českobrodské ulici strážníci zastavili žlutou dodávku, protože její řidič držel za jízdy v ruce mobilní telefon. Při kontrole pojali podezření, že je šestatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu nebo drog. Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy však odmítl....

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

31. ledna 2023 v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

31. ledna 2023 v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Další články
Nahoru