Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Muž přezdívaný Drogista dopaden. Z regálů kradl vždy po obědě, hledají se poškození
Zadržený muž v drogerii. Foto: se svolením Policie ČR

Muž přezdívaný Drogista dopaden. Z regálů kradl vždy po obědě, hledají se poškození

Kriminalisté dopadli čtrnáctkrát soudně trestaného recidivistu, který kradl v drogeriích. Pátrají ještě po dalších poškozených lidech, kterým svým jednáním způsobil majetkovou újmu. Výzvu dnes zveřejnila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

O živobytí založeném na krádežích v drogeriích se v Praze pokoušel muž, jehož trestnou činnost objasnili kriminalisté z 6. oddělení obecné kriminality Prahy III a v těchto dnech mu za zdmi vazební věznice předali obvinění ze série krádeží.

Operativním šetřením kriminalisté zjistili poznatek, že šestatřicetiletý muž získal pro svojí schopnost obstarat takřka jakékoliv drogistické zboží trefnou přezdívku „Drogista”. „Klíčovým vodítkem k ustanovení muže pak byly pro kriminalisty kamerové záznamy z provozoven,“ podotkla Siřišťová.

Repertoár zboží, na které se zloděj zaměřoval, byl vcelku široký, vedle pleťových krémů a parfémů opakovaně kradl i elektrické zubní kartáčky a zastřihovače vlasů.

„Provedení krádeží probíhalo dle takřka identického scénáře. Obviněný vešel do prodejny a v okamžiku, kdy nebyl pod dozorem obsluhy si ukryl vybrané zboží pod svůj oděv a vzápětí prodejnu kvapně opustil,“ popsala policejní mluvčí.

K motivu svého jednání zadržený uvedl, že po lednovém propuštění z výkonu trestu se ocitl bez prostředků a krádežemi zboží v drogeriích si obstarával prostředky na jídlo a drogy.

Svůj typický den popsal kriminalistům tak, že se po dopoledním odpočinku vypravil nejdříve na oběd a následně do některé z pražských drogerií a po úspěšné krádeži a prodeji odcizeného zboží si zakoupil svojí denní dávku pervitinu.

„Jelikož obviněný vypověděl, že takto trávil většinu svých dnů na svobodě, až do svého zadržení a umístění do vazby, kriminalisté se obracejí na veřejnost, zejména na personál drogérií, s žádostí o oznámení případné další trestné činnosti tohoto recidivista, ke které mohlo dojít od ledna do října letošního roku. Pokud ho na záběrech poznáváte, ozvete se na linku 158,“ dodala Violeta Siřišťová.

Kriminalisté podle ní doposud zadokumentovali a objasnili deset případů krádeží, kdy muž svým jednáním způsobil škodu bezmála 50 000 korun, kdy mu za toto jednání hrozí v případě odsouzení až tříletý pobyt za mřížemi.


Autor: Karel Netolický

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Posprejoval dveře fastfoodu, zadržel ho strážník v civilu

7. října 2023 ve 14:29

Třiatřicetiletého muže, který ve středu večer posprejoval dveře provozovny rychlého občerstvení, omezil na osobní svobodě strážník v civilu.

Další články
Nahoru