Dnes Pátek - prehanky-dest 30°C
Zítra Sobota - polojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Muž přezdívaný Drogista dopaden. Z regálů kradl vždy po obědě, hledají se poškození
Zadržený muž v drogerii. Foto: se svolením Policie ČR

Muž přezdívaný Drogista dopaden. Z regálů kradl vždy po obědě, hledají se poškození

Kriminalisté dopadli čtrnáctkrát soudně trestaného recidivistu, který kradl v drogeriích. Pátrají ještě po dalších poškozených lidech, kterým svým jednáním způsobil majetkovou újmu. Výzvu dnes zveřejnila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

O živobytí založeném na krádežích v drogeriích se v Praze pokoušel muž, jehož trestnou činnost objasnili kriminalisté z 6. oddělení obecné kriminality Prahy III a v těchto dnech mu za zdmi vazební věznice předali obvinění ze série krádeží.

Operativním šetřením kriminalisté zjistili poznatek, že šestatřicetiletý muž získal pro svojí schopnost obstarat takřka jakékoliv drogistické zboží trefnou přezdívku „Drogista”. „Klíčovým vodítkem k ustanovení muže pak byly pro kriminalisty kamerové záznamy z provozoven,“ podotkla Siřišťová.

Repertoár zboží, na které se zloděj zaměřoval, byl vcelku široký, vedle pleťových krémů a parfémů opakovaně kradl i elektrické zubní kartáčky a zastřihovače vlasů.

„Provedení krádeží probíhalo dle takřka identického scénáře. Obviněný vešel do prodejny a v okamžiku, kdy nebyl pod dozorem obsluhy si ukryl vybrané zboží pod svůj oděv a vzápětí prodejnu kvapně opustil,“ popsala policejní mluvčí.

K motivu svého jednání zadržený uvedl, že po lednovém propuštění z výkonu trestu se ocitl bez prostředků a krádežemi zboží v drogeriích si obstarával prostředky na jídlo a drogy.

Svůj typický den popsal kriminalistům tak, že se po dopoledním odpočinku vypravil nejdříve na oběd a následně do některé z pražských drogerií a po úspěšné krádeži a prodeji odcizeného zboží si zakoupil svojí denní dávku pervitinu.

„Jelikož obviněný vypověděl, že takto trávil většinu svých dnů na svobodě, až do svého zadržení a umístění do vazby, kriminalisté se obracejí na veřejnost, zejména na personál drogérií, s žádostí o oznámení případné další trestné činnosti tohoto recidivista, ke které mohlo dojít od ledna do října letošního roku. Pokud ho na záběrech poznáváte, ozvete se na linku 158,“ dodala Violeta Siřišťová.

Kriminalisté podle ní doposud zadokumentovali a objasnili deset případů krádeží, kdy muž svým jednáním způsobil škodu bezmála 50 000 korun, kdy mu za toto jednání hrozí v případě odsouzení až tříletý pobyt za mřížemi.


Autor: Karel Netolický

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru