Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Obyvatel Smíchova přemaloval zónu placeného stání, z návštěvnické udělal rezidentní
Přemalované označení parkovací zóny. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Obyvatel Smíchova přemaloval zónu placeného stání, z návštěvnické udělal rezidentní

Rezidentovi v Praze 5 se zřejmě nelíbil nastavený systém parkování v jeho ulici, proto vzal do ruky prkno, barvu a jal se přizpůsobit zónu placeného stání své představě. Informovala o tom mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Na jeho počínání strážníky upozornil v úterý kolem poledne místní obyvatel prostřednictvím tísňové linky 156. Hlídka na místě viděla znečištěnou vozovku, víko od hydrantu i chodník.

Svědek jim detailně popsal nejen vzhled „malíře“, ale také jeho počínání. Pomocí prkna a barev ve sprejích maloval na vozovku modré čáry. Latě pak odnesl do jednoho z domů v ulici, kde je strážníci vzápětí našli.

„Před příjezdem státní policie se hlídce strážníků přihlásili ještě další dva svědci, kteří jim sdělili, že také viděli počínání dotyčného a navíc dodali, že ho znají, protože je jejich soused,“ sdělila Seifertová. Policie ČR bude nyní vyhodnocovat, zda se jedná o trestný čin či pouze přestupek.

Zadržený senior měnil na Smíchově v blízkosti Anděla dopravní značení z fialové zóny na modrou. Fialová zóna je určena pro takzvané smíšené parkování, tedy bez omezení v ní mohou parkovat pouze rezidenti s platným parkovacím oprávněním, současně ale umožňuje parkování za úplatu všem řidičům na časově omezenou dobu uvedenou na dopravní značce.

Modrá zóna umožňuje časově neomezené parkování pro obyvatele, podnikatele, zaměstnance a vlastníky nemovitostí v dané městské části, kteří jsou držiteli dlouhodobého parkovacího oprávnění. Umožňuje také krátkodobé časově omezené parkování ostatním řidičům, maximálně na dobu tří hodin.

„Není ale možné brát do vlastních rukou ani obnovu dopravního značení. V případě, že značení na silnici, které upravuje zóny placeného stání, není dobře viditelné, je nutné se obrátit na Technickou správu komunikací, u obecného dopravního značení potom na úřad dané městské části,“ popsala Seifertová.

V případě zón placeného stání je zásadní svislá dopravní značka, nikoliv to, zda je tam namalovaná „pomocná čára“.


Autor: Jan Puci

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru