Dnes Středa - oblacno 13°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 12°C
Středa 12. 6. 2024
Svátek má Antonie
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Muž odmítl obžalobu z pobodání cestujícího v metru. Tvrdí, že se bránil
Napadení v metru začal řešit soud. Ilustrační foto: Freeimages

Muž odmítl obžalobu z pobodání cestujícího v metru. Tvrdí, že se bránil

Jiří Felcman dnes u Městského soudu v Praze odmítl obžalobu, která ho viní z pokusu o vraždu kvůli pobodání cestujícího v pražském metru. Tvrdí, že se bránil napadení. Muž je obžalován také z výtržnictví, hrozí mu trest od deseti do 18 let vězení. Státní zástupkyně mu v obžalobě navrhla trest při spodní hranici trestní sazby.

„S tím, co je v obžalobě, nesouhlasím. Bránil jsem se, byl jsem napaden," řekl soudu Felcman. Obžalovaný uvedl, že mu muž z ničeho nic začal nadávat a pak na něj zaútočil. Felcman popsal, že v kapse nahmatal nůž a začal se s ním bránit a máchat kolem sebe.

Nevěděl prý ale, že muže zasáhl. Následně ho odtlačil na protější sedačku. Když metro dojelo do stanice, začal na něj prý muž znovu útočit, a proto ho Felcman z vozu vyhodil.

Soudní znalec Jiří Hladík však vyloučil, že by mužova zranění mohla být způsobena mácháním nožem, v takovém případě by podle něj šlo o řezné rány, ne o bodné. „Poranění jsou z lékařského hlediska vážná," řekl znalec s tím, že zranění ohrožovala mužův život a bez lékařské pomoci by zemřel.

Felcman podle obžaloby muže pobodal letos 14. ledna kolem poledne ve vagonu metra během jízdy ze stanice Prosek na Střížkov. Incidentu předcházela hádka a také fyzická potyčka.

Útočník muže, který se kvůli opilosti nedokázal bránit, vystřelovacím nožem několikrát bodnul a ve stanici metra Střížkov ho i s taškou ze soupravy vyhodil a pokračoval v jízdě dál. Na Ládví ale Felcmana pracovník dopravního podniku vyvedl a policisté ho pak ihned zadrželi.

Napadený muž po Felcmanovi požaduje jako bolestné 50 000 korun, za nemajetkovou újmu chce dalších 100 000 korun.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru