Dnes Sobota - zatazeno 16°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 17°C
Sobota 24. 9. 2022
Svátek má Jaromír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Muž obžalovaný kvůli střelbě na Zličíně z roku 2016 přijal sedmiletý trest
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Muž obžalovaný kvůli střelbě na Zličíně z roku 2016 přijal sedmiletý trest

Norajr Caturjan, který v roce 2016 střílel na dva muže před obchodním centrem na Zličíně v Praze, přijal sedmiletý trest vězení. Třiapadesátiletý Armén byl původně obžalován z pokusu o vraždu, podle dohody o vině a trestu, kterou dnes pravomocně schválil pražský městský soud, se ale dopustil pokusu o těžké ublížení na zdraví. Vyplývá to z dohody, kterou ČTK poskytl mluvčí soudu Adam Wenig. 

Caturjan byl původně odsouzen k 15 letům vězení jako uprchlý, nyní ale požádal o nové projednání svého případu. V úterý u soudu nepopřel, že střílel, muži ale podle něj zbraně vytáhli první.

Součástí schválené dohody je i vyhoštění Caturjana z Česka na neurčito, musí také pojišťovně uhradit přes 300 000 korun. Caturjan byl potrestán i za nedovolené ozbrojování, střelnou zbraň totiž vlastnil nelegálně, stejně jako množství nábojů různých značek, které později policisté našli na půdě jeho domu v Karlštejně.

Ke střelbě došlo v červenci 2016 u vjezdu do podzemních garáží obchodního centra. Caturjan na místo přišel společně s poškozenými, jeden z nich totiž údajně dlužil jeho známému peníze, píše se v dohodě. Poté, co zjistil, že se na místě nachází více lidí, vystřelil nejméně dvakrát na prvního z mužů, tomu se podařilo utéct. Caturjan pak vystřelil na druhého muže, kterého zasáhl osmkrát, zejména do paží a stehen.

Zranění muže přímo neohrožovala na životě, vyplývá z dohody. Caturjan v úterý vypověděl, že záměrně střílel tak, aby muže nezabil. Odmítl, že by na místo šel s úmyslem vyvolat konflikt, bránit se začal až ve chvíli, kdy podle něj muži vytáhli zbraně. K soudu v úterý přišli i oba poškození, první uvedl, že si na incident nepamatuje, druhý vypovídat odmítl.

Případem se soudy zabývaly už před pěti lety, kdy byl Caturjan souzen jako uprchlý. Tehdy mu v nepřítomnosti uložily patnáctiletý trest vězení, také ho vyhostily na neurčito. V nynějším řízení nesměl být obžalovaný potrestán přísněji než napoprvé.


Autor: ČTK

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

Dnes v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru