dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražské krimi

Muž, který včera boural na Karlově náměstí je násilník a vyděrač

Zadržený pachatel, který včera ujížděl policistům a na Karlově náměstí způsobil vážnou dopravní nehodu, je v současné době v cele předběžného zadržení. Pětadvacetiletý muž je až do roku 2015 „v podmínce“ za znásilnění a vydírání a kriminalisté pracují na stanovení právní kvalifikace.

S největší pravděpodobností bude pětadvacetiletý muž z Prostějovska obviněn z trestných činů Obecné ohrožení v souběhu s trestným činem Ohrožení pod vlivem návykové látky, v druhém, přísnějším odstavci.

Až následné vyšetřování ukáže, zda se obvinění rozšíří ještě o trestné činy Krádež či podílnictví, a to z důvodu, že muž řídil kradené vozidlo, na kterém měl umístěny odcizené registrační značky.

Jak řekla mluvčí policie Hana Jeřábková, kriminalisté navíc v dostupných evidencích zjistili, že zadržený muž je zkušený recidivista, který má v rejstříku trestů trestné činy majetkového a násilného charakteru. Soudem má dokonce až do roku 2015 uložený podmínečný trest odnětí svobody za znásilnění a vydírání na Prostějovsku! V případě odsouzení hrozí pachateli až osmileté vězení.

I přes děsivě vypadající srážku z ní policisté vyvázli „pouze“ se středně těžkými zraněními a po ošetření v nemocnici byli propuštěni do domácího léčení. V současné době jsou oba v pracovní neschopnosti.

 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru