dnes
Pátek - zatazeno
1°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Muž, který surově napadal ženy v Praze, byl zadržen a obviněn. Hledají se další poškozené
Surovec při jednom z útoků na bezbrannou ženu. Foto: Policie ČR

Muž, který surově napadal ženy v Praze, byl zadržen a obviněn. Hledají se další poškozené

Pražští policisté zadrželi muže, který údajně od prosince bezdůvodně a brutálně napadal ženy na ulicích v různých částech hlavního města. Obvinili ho z pokusu o ublížení na zdraví a výtržnictví. Zároveň vyzývají případné další napadené ženy, aby útok ohlásily.

Zadrženým je devětatřicetiletý Čech, který byl v minulosti zcela zbaven svéprávnosti, ale nyní má pouze omezenou způsobilost k právním úkonům. Policisté zatím vědí o čtyřech případech, kdy znenadání napadl ženu – postupně v Praze 5, 1 a 7.

„Jednalo se výhradně o oběti vybrané bez jakéhokoliv logického klíče na základě pouhé náhody. O to bylo jeho jednání nebezpečnější," upozornil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

nasilnik-zeny-prevoz-nahled

Zadržený násilník

Prvního násilí se zadržený dopustil vůči nic netušící ženě v ulici Drtinova už v polovině loňského prosince. Tehdy z ničeho nic přistoupil k poškozené, kterou popadl oběma rukama za vlasy a hlavou jí praštil opakovaně o stěnu domu. Aby toho nebylo málo, ženu udeřil ještě několikrát pěstí do obličeje a poté jí plivl do tváře. „Při útocích přidal k fyzickým atakům ještě verbální urážky, které byly natolik hrubého zrna, že je nelze prezentovat ani v náznacích,“ pokračoval Hulan.

Napadených žen je asi mnohem víc

Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že spolu jednotlivé útoky spáchané s větším časovým odstupem, na různých místech a na typově odlišných ženách, souvisejí. Kriminalisté se důvodně domnívají, že takto poškozených žen, které ale napadení nikde neoznámily, může být mnohem víc.

nasilnik-zeny1-nahled „Ostatní útoky nemusely být tak závažné, přesto vyzýváme napadené ženy, aby se nám přihlásily. Ať nepřemýšlí, zda byl atak dostatečně intenzivní na to, abychom se jím zabývali," zdůraznil Hulan. „Proto je touto cestou prosíme, aby se prostřednictvím linky tísňového volání 158 dodatečně přihlásily zmiňovaným kriminalistům prvního policejního obvodu,“ dodal.

Zadržený je v tuto chvíli podezřelý z trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví. Momentálně je umístěn v bohnické psychiatrické léčebně, neboť se jedná o osobu, která byla v minulosti dočasně zbavena svéprávnosti. V případě, že by podezřelý skončil pro popsané jednání před soudem, hrozil by mu trest odnětí svobody až na tři roky.

Nejnovější články z rubriky Krimi:

Pomůžete policii dopadnout přežvýkavce? Dvojice mladíků krade ve velkém žvýkačky

Hmaty a chvaty na semetriku: seniorka okupovala výkup lahví a pálila z něj na zákazníky

Policejní kuriozity: Jak se prozradily hledané osoby? Hrabáním v zemi i usnutím na WC


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru