dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Muž, který pořezal na chodníku procházející pár, stále uniká. Před útokem měl konflikt s cyklistkou
Konflikt hledaného muže s mladou cyklistkou. Foto: Policie ČR

Muž, který pořezal na chodníku procházející pár, stále uniká. Před útokem měl konflikt s cyklistkou

O případu, kdy poslední dubnovou sobotu pořezal na Národní třídě neznámý útočník nic netušící pár, jsme již informovali. Nebezpečného muže se doposud nepodařilo zadržet. Postupně se daří mapovat jeho pohyb před a po útoku. Dnes policisté zveřejnili fotografie, ze kterých je patrné, že násilník se na pár „nalepil“ zhruba čtvrt hodiny před útokem a že měl konflikt s cyklistkou. Právě tato mladá žena by se mohla stát důležitou svědkyní.

O napadení, při kterém hledaný muž pořezal dvaašedesátiletého Itala a jeho devětadvacetiletou kamarádku, jsme informovali zde: Procházeli se večer Národní třídou a neznámý muž je bezdůvodně pořezal v obličeji a zde: Fotogalerie – Brutálního násilníka z Národní zachytily kamery v metru 

Kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu nyní dohledali v rámci prošetřování nové kamerové záběry. Na těch je hledaný muž zachycen několik desítek minut před incidentem, kterak se pohybuje na Palackého náměstí a v ulici Myslíkova u Mánesa.

Díky těmto záběrům kriminalisté vědí, že už na Palackého náměstí měl hledaný muž konflikt s dívkou, či ženou, která projížděla tou dobou po chodníku na kole. Pro policisty by mohla být zásadní svědkyní, která by jim mohla ozřejmit některé velice podstatné detaily k osobě pachatele.

„Proto ji prosíme, aby se přihlásila shora zmiňovaným kriminalistům cestou linky tísňového volání 158,“ vyzval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Další novinkou, kterou tyto záběry přinesly, je skutečnost, že se pachatel s následně napadenou dvojicí potkal už poblíž Jiráskova náměstí, kam s největší pravděpodobností přejel z Palackého náměstí tramvají. Odtud je poté následoval nebo přímo sledoval, až na místo brutálního napadení, tedy na Národní třídu. Zda byl útok následnou reakcí na první drobnější incident s cyklistkou na Palackého náměstí, nyní kriminalisté zjišťují.

utocnik-nuz-nahled

Pachatel s později napadenou dvojicí na přechodu v Myslíkově ulici. K útoku došlo zhruba o čtvrt hodiny později.

„Na základě těchto nových skutečností opět apelujeme na širokou veřejnost, aby pomohla se ztotožněním hledaného muže, což by mohlo výrazně přispět k jeho následnému zadržení. Každý, kdo by si vzpomněl na jakoukoliv novou skutečnost, ji může kriminalistům předat prostřednictvím bezplatné linky tísňového volání,“ dodal Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru