dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Muž, který osahával v Praze minimálně sedm žen, byl dopaden. Hledají se další poškozené
Zadržený muž. Kolik žen v Praze celkem osahával? Zatím se ví o sedmi případech. Foto. Policie ČR

Muž, který osahával v Praze minimálně sedm žen, byl dopaden. Hledají se další poškozené

V polovině dubna byla publikována zpráva, že kriminalisté prošetřují několik případů, kdy neznámý muž osahával dívky a ženy v centru Prahy. Nyní se podařilo chlípníka dopadnout. Panuje podezření, že poškozených může být víc. Policie je prostřednictvím médií vyzývá, aby takový čin nahlásily. Slibuje, že jim zaručí maximální anonymitu.

Podle současné právní úpravy není nutné pro trestný čin znásilnění, aby došlo přímo k násilnému pohlavnímu styku. K obvinění z tohoto trestného činu stačí „pouhé“ osahávání na intimních partiích, a to i přes oblečení.

Třiatřicetiletý Čech již sedí za mřížemi vazební věznice a je v tuto chvíli obviněn z trestného činu znásilnění ve stadiu pokusu, kterého se měl dopustit v celkem sedmi zjištěných a zadokumentovaných případech.

Tři z těchto napadení se odehrála loni 24. října, další letos 1., 2., 3. a 12. dubna. Kriminalisté se domnívají, že takto napadených žen by mohlo být mnohem víc.

zadrzeny-osahavac-nahled

Zadržený osahávač

„Proto je touto cestou prosíme, aby se kriminalistům přihlásily prostřednictvím linky tísňového volání 158. Samozřejmě chápeme, že takovéto ataky mohou být pro poškozené velice citlivou záležitostí, proto jsme připraveni každé z případných dalších napadených, které by se přihlásily, zaručit maximální anonymitu,“ slíbil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Jelikož se popsaného jednání obviněný dopustil minimálně v jednom případě vůči mladistvé, hrozí mu nyní trest odnětí svobody až na deset let.

O případu jsme v polovině dubna informovali zde: Vzrůst malý, drzost velká: chlípník osahával v centru Prahy již několik žen. 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru