Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dal seniorce ránu pěstí a shodil ji do ulice, ve vězení si posedí rok a půl
Po nečekaném útoky se seniorka skácela k zemi. Foto: Policie ČR

Dal seniorce ránu pěstí a shodil ji do ulice, ve vězení si posedí rok a půl

Na rok a půl do vězení poslal soud čtyřicetiletého muže, který v únoru v centru Prahy bezdůvodně napadl pěstí do obličeje osmdesátiletou ženu, a shodil ji tak do ulice, kde ji málem přejelo auto. Aktuálně o tom informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Nepochopitelná událost se odehrála koncem února v ulici Národní v Praze 1. Čtyřicetiletý muž tam při chůzi po chodníku, kolem druhé hodiny odpolední, udeřil seniorku pěstí do obličeje tak silně, že napadená spadla z chodníku do silnice, přímo před projíždějící auto.

„Řidič naštěstí stihl hned zastavit a díky tomu tak nedošlo k ještě větším následkům. Všímaví kolemjdoucí ihned začali napadené ženě pomáhat a poskytli jí nezbytnou pomoc, aby se postavila zpátky na nohy,“ sdělil Hrdina.

Agresor si ale seniorky nevšímal, pokračoval v klidu ve své chůzi po chodníku a ztratil se v přilehlých ulicích z dohledu. I přestože byl útok velmi razantní, tak naštěstí žena neutrpěla žádná vážnější zranění a vyvázla z napadení jen s několika odřeninami a pohmožděním ruky. 

Policisté z místního oddělení Bartolomějská zajistili kamerové záznamy, na kterých je celý průběh napadení zachycen a začali po neznámém muži pátrat. Poté, co zjistili, kým by podezřelý muž měl být, převzali si celý případ kriminalisté Obvodního ředitelství Prahy I a během několika dní se detektivové dostali podezřelému na stopu.

„Na začátku dubna zavedlo šetření detektivy do Prahy 7, kde podezřelého muže na Nábřeží Kapitána Jaroše zadrželi. Následnou lustrací zjistili, že čtyřicetiletý muž se kromě napadení seniorky dopustil dalšího trestného činu, a to maření výkonu úředního rozhodnutí. V únoru mu byl totiž Obvodním soudem pro Prahu 1 uložen zákaz pobytu na území hlavního města,“ dodal policejní mluvčí.  

Kriminalisté sdělili podezřelému obvinění ze spáchání trestných činů výtržnictví, ublížení na zdraví a maření výkonu úředního rozhodnutí, za což byl následné ve zkráceném přípravném řízení Obvodním soudem pro Prahu 1 odsouzen k osmnácti měsícům nepodmíněně ve věznici s ostrahou.


Autor: red
Další články
Nahoru