Dnes Úterý - jasno 15°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 25. 6. 2024
Svátek má Ivan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Muž chtěl na internetu prodat hlavu medvěda i lebku tygra
Při prohlídce bytu zadrženého se našla hlava medvěda, která byla na internetu nabízena k prodeji. Foto: Policie ČR

Muž chtěl na internetu prodat hlavu medvěda i lebku tygra

Pražští kriminalisté obvinili obchodníka ze spáchání trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy. V případě odsouzení mu hrozí pár let vězení. O případu informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

„Policisté z třetího oddělení hospodářské kriminality Prahy III obvinili třiašedesátiletého muže ze spáchání trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami,“ popsala mluvčí.

Obviněný prostřednictvím své internetové stránky nabízel k prodeji kůži medvěda hnědého, jeho hlavu, lebku samice tygra a nůž s figurkou slona ze slonoviny slona afrického. A to vše za cenu v řádech desítek tisíc korun.

Uvedeného jednání se dopustil v rozporu s Úmluvou o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin. Jedná se o takzvanou úmluvu CITES, která chrání ohrožené druhy zvířat a rostlin.

V průběhu prověřování byla za účasti České inspekce životního prostředí, na základě příkazu soudce Obvodního soudu pro Prahu 9 vykonána prohlídka jiných prostor, při které byly uvedené předměty zajištěny.

„Vyšetřování případu nadále pokračuje a obviněnému hrozí v případě odsouzení až tři roky za mřížemi,“ dodala mluvčí Siřišťová a zároveň upozornila, že komerční obchod s chráněnými zvířaty a rostlinami a jejich exempláři je bez příslušného povolení zakázán.


Autor: Jan Puci

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru