Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Muž a žena nadýchali přes sedm promile, měli u sebe holčičku v kočárku
Na místě zasahovala hlídka strážníků. Foto: Karel Netolický

Muž a žena nadýchali přes sedm promile, měli u sebe holčičku v kočárku

Obavu o malé dítě, které měli v „péči“ dva opilí dospělí poblíž autobusové stanice Luka, měla v úterý odpoledne paní procházející kolem, proto zavolala na tísňovou linku strážníků. Matka dítěte se sotva držela na nohou. Její doprovod na tom nebyl o moc lépe. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Strážníci vyrazili do Mukařovského ulice krátce před sedmnáctou hodinou. Při příjezdu spatřili na zemi ležet ženu, vedle které stál muž a opíral se o dětský kočárek. V něm seděla asi dvouletá holčička. 

Hlídka provedla dechovou zkoušku nejprve u 50letého muže, přístroj ukázal hodnotu 3 promile. „U 33leté ženy byla dechová zkouška provedena dvakrát, protože s prvním výsledkem nebyla dotyčná spokojená, sdělila Seifertová.   

Poprvé žena nadýchala 4,12 promile, podruhé hodnota vystoupala na 4,35 promile. S ohledem na silnou opilost obou dospělých strážníci kontaktovali pracovnici odboru sociálně právní ochrany dětí a státní policii, které pak asistovali s předvedením na služebnu.


Autor: Karel Netolický

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru