dnes
Neděle - oblacno
20°C
zítra
Pondělí - oblacno
24°C
pozítří
Úterý - oblacno
25°C
Musíme začít chránit zemi před islamizací, říká lídr pražské kandidátky SPD Jiří Kobza
Jiří Kobza kandiduje v letošních volbách do Poslanecké sněmovy. Foto: archiv

Musíme začít chránit zemi před islamizací, říká lídr pražské kandidátky SPD Jiří Kobza

Jiří Kobza je v blížících se volbách do Poslanecké sněmovny lídrem pražské kandidátní listiny hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura. Straně rostou preference, zařadila se tedy mezi subjekty, které reálně mohou pomýšlet na úspěch ve volbách. Co bývalého diplomata Kobzu přimělo spojit se s Okamurou? Jaké by byly jeho priority v Parlamentu? Jaký oficiální postoj by měla mít Česká republika k otázce imigrace? Na tyto a další otázky odpovídal v rozhovoru pro server Pražský patriot.

Mgr. Jiří Kobza

62 let, geolog, manažer, podnikatel, bývalý diplomat. Rozvedený, 3 děti, 2 vnuci.

Lídr pražské kandidátní listiny hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, rozzlobený občan.

Má rád svobodu, přírodu a koně.

Facebook: Jiří Kobza SPD

Proč jste se rozhodl kandidovat do Poslanecké sněmovny a proč jste svou politickou kariéru spojil s SPD?
Především proto, že jsem si od začátku migrační krize byl vědom nebezpečí, které se do Evropy valí. Strávil jsem totiž v islámských zemích celkem 14 let, v nejrůznějších pozicích. Mimo jiné jsem také organizoval pomoc pro válečné uprchlíky z Afghánistánu, kteří uvízli v zemi nikoho mezi Íránem a Afghánistánem. Také jsem pracoval 1,5 roku na zdravotnickém rozvojovém projektu v Africe, na venkově u zambijsko-angolských hranic. Mám tedy dostatek vlastních zkušeností, abych chápal, jaké obrovské nebezpečí nám hrozí z bezhlavého neřízeného přijímání neidentifikovaných a zdravotně nekontrolovaných nelegálních imigrantů. Reakce našich a bruselských politiků mne opravdu vyděsily a řekl jsem si, že s tím musím něco udělat. Mám děti a vnuky, a proto jsem se rozhodl pomoci imigrační šílenství Evropské komise zastavit a tyto své zkušenosti zveřejnit jako varování všem, kteří tato nebezpečí nechápou. Jedině Tomio Okamura v té době odvážně a tvrdohlavě říkal pravdu a viděl situaci bez příkras. Proto jsem se rozhodl dát své znalosti a zkušenosti SPD k dispozici. Kandiduji do sněmovny právě z těchto důvodů, abychom především mohli vrátit České republice samostatnost a začali vytvářet účinnou ochranu území a obyvatel před islamizací a masovou nelegální imigrací.

spd Proč by měli lidé volit právě SPD?  
Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura je toho času jediné hnutí, které má komplexní program obrany naší civilizace, země i občanů. Má v programu přímou demokracii a referendum o vystoupení z EU. Má v programu mnoho tolik potřebných změn, aby život občanů ČR řídili právě občané ČR. Cožpak je možné, aby o tom, kdo zde bude žít, rozhodoval nějaký Řek, Lucemburčan nebo Němec v Bruselu? O tom přece mohou rozhodovat jen oprávněné české úřady podle českých zákonů. Navíc, SPD má již nyní preference vysoko přes 5 procent, takže hlas pro SPD také SPD zůstane a nepropadne dle volebního zákona některé z nejsilnějších stran ve sněmovně, jako propadnou hlasy stranám, které se přes 5 procent nemají šanci dostat.

Pokud budete zvolen, jaké priority v dolní komoře Parlamentu budete mít?
Je toho mnoho, co máme v plánu. Chceme jednoznačně vrátit České republice samostatnost a vymanit ji z područí nekompetentních vládců z Bruselu. Chceme zastavit další export problémů EU k nám, například vnucováním nelegálních imigrantů. Chceme se zaměřit na zajištění bezpečnosti obyvatel ČR. Chceme odvolatelnost politiků, jejich osobní, trestní i hmotnou zodpovědnost. Chceme podle zákona definovat islám jako ideologii neslučitelnou s demokracií a lidskými právy. Chceme zrušit řadu nesmyslných administrativních buzerací, které na občany navalily poslední vlády ODS a ČSSD. Prostě chceme, aby se věci a život v ČR vrátily do normálu a žilo se zde dobře a bezpečně.

kiri-kobza-2 Jak byste v poslanecké práci zúročil své dosavadní zkušenosti?
Zejména v oblasti zahraniční politiky, kde máme v SPD naprosto jasnou vizi naší budoucnosti. Určitě mne nepřesvědčí laciné argumenty a polopravdy, kterých jsme slyšeli mnoho a mnoho. Viděl a zažil jsem toho opravdu tolik, že už docela rozlišuji pravdu a lež. Jako vlastenec mám v první řadě na paměti blaho ČR a jejích občanů a až potom to ostatní. Stejně tak chci bránit lidská práva našich lidí, právo na práci a slušný život. Jsou pro mne důležitější než uplatňování hospodářských sankcí nařízených z ciziny, které nakonec ve svém důsledku více poškozují naše hospodářství a stojí nás pracovní místa.

SPD je řadou politických konkurentu označována za extremistické uskupení. Proč to tak podle Vás je?
Myslím, že jsme extremisté především pro ty, kteří již tolik let sledují dění v ČR a ve světě pouze přes okna parlamentního bufetu a kteří již dávno ztratili kontakt s realitou. Nejsme žádní extremisté, když voláme po tom, abychom se vyvarovali chyb našich sousedů! Jsme totiž lidé z obyčejného, reálného života, živíme se prací, staráme se jak přežít neustále narůstající byrokracii a beznaděj z Bruselu i z naší stávající sněmovny. Chceme to změnit. To není extremismus, to je boj o budoucnost.

jiri-kobza-plakat Považujete islám za hrozbu pro Českou republiku?
Prorok Mohamad řekl: „Aláh mne povolal, abych vedl válku proti celému světu, dokud celý svět nebude pod správou Aláhovou a neuzná mne za jeho proroka“. Islám je ve válce s neislámským světem již 1400 let. To, co se jménem nebo pod rouškou islámu děje v západní Evropě by pro nás mělo být dostatečným varováním. Poučme se z chyb našich sousedů! Násilí a terorismus jsou s islámem ruku v ruce. Tato krutá dogmatická a násilnická ideologie nemá v Evropě a už vůbec ne v ČR místo.

Jaký postoj by podle Vašich představ měla naše republika v budoucnu oficiálně mít k otázce imigrace?
Požadujeme důsledné uplatnění českého imigračního zákona. Odmítáme jakoukoliv legalizaci nelegálních imigrantů například prostřednictvím takzvaných kvót nebo dalších neveřejných programů. Chceme, aby nelegální překročení hranic a nelegální pobyt na našem území byl opět trestný čin s nepodmíněným trestem a ne pouhý přestupek s pokutou do 5000 korun, jak je tomu nyní. Odmítáme jakékoliv přijímání imigrantů s nedostatečnou identifikací, bezpečnostní a zdravotní kontrolou.

jiri-kobza-1 Co by se mělo změnit oproti současné zahraniční politice země?
Chceme českou zahraniční politiku samostatnou, zaměřenou na prosperitu a bezpečnost občanů ČR. Proto říkáme: Ani východ, ani Západ, ale Česká republika. Chceme co nejužší spolupráci zemí V4 zejména v oblasti migrace, islámu, bezpečnosti a vzájemného obchodu. Odmítáme smlouvu CETA, která nás staví do podřízené role vůči korporacím a otevírá náš trh nestandardizovanému zboží a geneticky upraveným potravinám. Odmítáme přijetí eura bez referenda. My v něm budeme hlasovat proti.

Jakou vidíte budoucnost země v Evropské unii?
Ačkoliv máme pochyby, zda je EU reformovatelná, chceme prosadit jednání o změně Lisabonské smlouvy s tlakem na návrat pravomocí zpět do rukou české vlády. Tomuto jednání dáváme čas půl roku. Pokud to k ničemu nepovede, chceme iniciovat referendum o vystoupení ČR z EU.

Dokázali bychom v případě vstoupení z EU efektivně fungovat?
Bezpochyby. Všechny ty řeči, kterými nás (většinou právě ti, které EU dobře živí) straší, blednou vedle odhadovaných 260 miliardách korun, které na dividendách a jinou formou odsávají zahraniční firmy každý rok. Takovou dojnici přece korporace nemohou opustit! Navíc, když porovnáme hlavní údaje před rokem 2004 a nyní, zjistíme, že kromě zadlužení, tří milionů lidí na hranici chudoby a astronomického počtu bezdomovců, jsme se za těch 13 let opravdu nikam neposunuli.


Poslanecký klub ODS si zvolil vedení

24. října 2017 v 15:41

Občanští demokraté dnes na prvním zasedání poslaneckého klubu v novém složení zvolili vedení.

Jak zastavit v metropoli úbytek voličů? Pražská TOP 09 musí rychle najít kandidáta na primátora

22. října 2017 v 11:04

Ačkoli voliči v Praze zachránili účinkování TOP 09 v Poslanecké sněmovně i na další čtyři roky, přesto má pražská buňka strany o čem přemýšlet. Od voleb v roce 2013 ztratila v metropoli desítky tisíc voličů. Příští rok se konají komunální volby a pravicová strana by v pražském zastupitelstvu...

U volebního štábu SPD proběhla demonstrace proti volebnímu úspěchu krajní pravice

22. října 2017 v 09:20

V sobotu 21. října krátce po vyhlášení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny proběhla u volebního štábu čtvrté nejsilnější strany SPD – Tomio Okamura spontánní demonstrace.

Volby do Sněmovny se v Praze 10 uskuteční ve 109 okrscích. Informuje o nich aplikace

20. října 2017 v 11:14

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se konají dnes od 14 do 22 hodin a a zítra od 8 do 14 hodin. Na území Prahy 10  je vytvořeno celkem 109 volebních okrsků s čísly 10002 až 10109. 

Další články
Nahoru