dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Musím vám prozkoumat peněženku, řekl falešný policista japonským turistům. Dopadl špatně
Falešný policista oslovil turisty v Myslíkově ulici. Nikoli však za bílého dne, ale hodinu před půlnocí. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Musím vám prozkoumat peněženku, řekl falešný policista japonským turistům. Dopadl špatně

V sobotu hodinu před půlnocí oslovil jedenatřicetiletý muž v Myslíkově ulici dvojici japonských turistů. Těm se představil jako „turistická policie“ a požadoval po nich předložení jak osobních dokladů, tak peněženek, neboť prý pátrá po drogách.

Dvaačtyřicetiletý Japonec, byť udiven, žádosti „policisty“ vyhověl. Falešný kriminalista pak z peněženky vytáhl české bankovky a eura, které začal přímo na místě kontroly „odborně“ zkoumat.

Při tom strčil eura nenápadně do kapsy bundy a ostatní bankovky vrátil zpět do peněženky. „Vše je v pořádku,“ řekl.  Nicméně jeho fíglu si všimla turistova partnerka. Rumun proto „vzal nohy na ramena“, ale nebylo mu to nic platné.

Asijští turisté se ukázali jako dobří běžci a rumunsky hovořícího podvodníka dostihli v ulici Pštrosova, kde ho zadrželi až do příjezdu policistů. Ti u něj zadrželi dvě stě euro, jejichž původ nedokázal věrohodně vysvětlit.

Skončil na policejní služebně s návrhem na umístění do vazby. V případě odsouzení mu hrozí až dva roky ve vězení. Ke dvěma obdobným případům došlo ve stejné lokalitě už na začátku minulého týdne. Policisté proto prověřují, zda i tyto případy nemá na svědomí zadržený podvodník.

„Policie ČR nemá žádnou složku, kterou lze, byť nadneseně, nazývat turistickou policií. Proto apelujeme na všechny kontrolované, nebo jinak policisty oslovené osoby, aby se dožadovaly ze strany zakročujících policistů řádné identifikace,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

U uniformovaných policistů je tato identifikace jednoduchá. Tento policista je ve stejnokroji se služebním odznakem na levé straně hrudi. Na požádání je povinnen předložit služební průkaz. Kriminalisté pracují i v civilu, a při zákroku musí svou příslušnost k Policii ČR prokázat služebním průkazem.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru