dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražská kultura

Museum Kampa: Auto v proměnách času

U příležitosti otevření výstavy Auto: Warhol, Lhoták, Pištěk a další: Auto v proměnách času nabízí Museum Kampa návštěvníkům možnost zhlédnout jedinečné dílo Andyho Warhola.

Na výstavě se prezentuje jeden z nejdražších obrazů Andyho Warhola, který byl v České republice dosud vystaven. Unikátní dílo, jedno z posledních originálních pláten, které autor zhotovil před svou smrtí, je vytvořeno technikou akrylu na plátně a má rozměry 2.34×6.40 m.

Ačkoliv se jedná o serigrafii, je dílo jedinečné tím, že vzniklo na zakázku a existuje pouze tento jediný tisk. Je proto pro českého diváka, který zná především Warholovy sítotisky menších rozměrů tisknuté v sériích několika kusů, raritou.

Výstavu a téma auta doplňují díla dalších českých autorů, kteří toto téma zpracovali, mimo jiné Theodor Pištěk, Kamil Lhoták, Bedřich Dlouhý a další, a trvá do 4. ledna 2015.

Museum Kampa, U Sovových mlýnů 2, Praha 1.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru