dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Multižánrový festival Kavárny naživo chystá workshopy, přednášky, divadlo i koncerty
Kavárny naživo slibují i koncerty. Foto: archiv

Multižánrový festival Kavárny naživo chystá workshopy, přednášky, divadlo i koncerty

V říjnu se bude v sedmi různých městech po České republice konat třetí ročník multižánrového festivalu Kavárny naživo. Do kavárenských podniků v Praze, Mariánských Lázních, Jihlavě, Písku, Ostravě a letos také v Drážďanech přiveze workshopy, přednášky, divadlo i koncerty, přičemž vstupné je vždy zdarma, nebo dobrovolné. Slavnostní zahájení proběhne 30. září v 18 hodin v Café Komedie a festival potrvá do 28. října.

Kavárny naživo navazují na dva předchozí úspěšné ročníky festivalu. Na programu jsou pondělní přednáškové a diskusní večery, jejichž tématy budou závislosti, fenomény současné doby, kreativní průmysl, cestování, školství či autismus a menšiny.

Vždy ve středu přijde na řadu divadlo a pátky budou patřit hudebním koncertům. Každou neděli se budou konat workshopy. Třeba v Praze se díky nim mohou účastníci naučit, jak připravovat kávu.

Zahajovací večer nabídne 30. září od 18 v Café Komedie v Jungmannově ulici bohatý program. Součástí odpoledne a večera budou jak první přednášky na téma společného soužití Vietnamců a Čechů a fenoménu levných letenek, tak hudební a divadelní vystoupení. Nezisková organizace Loono zase připraví workshop o tom, jak na prevenci rakoviny prsu a varlat.

kavarny-nazivo-clanek-b-nahled Letos poprvé vyváží kavárny svůj program za hranice, a to do německých Drážďan. Ředitelka Národního ústavu pro autismus Magdalena Čáslavská tu bude přednášet o autismu i mýtech s ním spojenými, René Nekuda zase o tvůrčím psaní a Marie Heřmanová z Autonomního centra Klinika o neziskových organizacích.

Politoložka Fredericke Wahl naopak přijede do Prahy s přednáškou o xenofobii. Do Jihlavy z Německa zamíří výtvarník Matthias Döhler a uspořádá workshop o ilustracích.

Další novinkou letošního ročníku je i ubytování. Zájemci mohou nabídnout svůj gauč k přespání někomu, kdo by se do daného města rád podíval a navštívil zde přednášku. Poté může na oplátku nabídnout svůj gauč jinému cestovateli. Rezervace i registrace gaučů probíhají přes systém na webu Kaváren naživo.

kvarny-nazivo-clanek-a-nahled Hlavním cílem festivalu je oživit místa, kde se lidé dennodenně potkávají, a vnést do nich nový elán a přínosný program. Hostům tak chce nabízet zážitky, které přesahují běžnou kavárenskou zkušenost a které na menu podniků nenajdou. Celý festival je neziskový.

„S odkazem na první republiku festival přináší návštěvníkům návrat kulturního ducha do jejich každodenně oblíbených míst,” sděluje za organizační tým Barbora Smyčková.

Návštěvníci navíc na webu mohou hlasovat o nejlepší interiér, obsluhu a kávu roku. Na základě výsledků se pak jeden podnik stane kavárnou roku.

Více informací a detailní program najdete na www.kavarnynazivo.cz a na facebookové stránce události.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru