dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Zpravodajství

Multikino a fontána? Občané diskutovali o budoucí podobě Vítězného náměstí

Ve čtvrtek 2. března se v rámci přípravy urbanistické soutěže na novou podobu Vítězného náměstí uskutečnilo veřejné setkání v hotelu DAP v Praze 6. Sešlo se na něm kolem osmdesáti občanů. 

Prezentace minulého i aktuálního stavu je východiskem pro návrhy řešení celkové revitalizace. Představeny byly hlavní limity území, které definují i jeho možnou budoucí podobu a funkci.

Moderovaná diskuse v pracovních skupinách se tematicky zaměřila na oblasti doprava, zeleň, zástavba a kultura. Největší podporu získaly vodní prvky, multikino a možnost úrovňového přecházení komunikace Evropská.

Náměstkyně primátorky pro územní rozvoj a územní plán Petra Kolínská sdělila, že jejím cílem je vytvořit ze současné křižovatky podobu náměstí, které bude sloužit občanům jako přirozené centrum dění.  

„Samozřejmě, že se dopravnímu uzlu nevyhneme, ale plocha má sloužit také pro potřeby Prahy 6 a jejích obyvatel. Náměstí má obrovskou nevyužitou plochu, jak po obvodu, tak v centru, a je tu velký potenciál ji využít jako lokální centrum. Velká křižovatka se záhony tuto funkci neplní. Pro lokální potřeby funguje jen zhruba čtvrtina náměstí,“ uvedla Kolínská.

Hlavní město a Praha 6 připravuje urbanistickou soutěž na celkové řešení rekonstrukce Vítězného náměstí. Cílem čtvrtečního setkání i dalších aktivit je zapojit občany do diskuse nad funkcí a ideální podobou plánovaných změn.

Smyslem kompletní přeměny jednoho z největších pražských náměstí je, aby posléze fungovalo nejen jako dopravní křižovatka, ale také místo pro život. Největším problémem současné podoby je organizace dopravy a velké množství nevyužitých ploch.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Včera v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru