dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražský život

Multifunkční prostor „Tichoviště“ podpořila Praha 14

Prostor bývalé prodejny hudebnin v ulici Kardašovská znovu ožije. O tento prostor projevila zájem nezisková organizace APPN, o. p. s. (Agentura pro neslyšící), která by zde ráda vybudovala multifunkční prostor „Tichoviště“.

„Prostor by měl sloužit pro setkávání a kulturní vyžití místních obyvatel a provozované aktivity budou zaměřeny především na rodiny s dětmi a mládež,“ sdělila ředitelka APPN, o. p. s. Marie Horáková.

V Tichovišti vznikne kromě jiného herna pro děti, kde budou nabídnuty mimoškolní aktivity a akce, kterých se mohou zúčastnit celé rodiny. Pro mládež bude k dispozici nejen sportovní vybavení a deskové hry, ale budou se také moci zapojit do místních kroužků jako např. fotokroužek, žurnalistický kroužek pro mladé reportéry, výtvarné dílny, kurz znakového jazyka a mnoho dalších aktivit pro zimní i letní období

Dále se v Tichovišti  budou pořádat různé kulturní akce jako divadelní představení, filmové promítání, outdoorové zážitkové akce, v rámci kterých se místní mládež seznámí se světem znevýhodněných spoluobčanů.

Součásti Tichoviště bude také kavárna. Těšit se můžeme na množství nápojů a na pekařské a cukrářské výrobky z Tiché pekárny (pekárny s neslyšícími zaměstnanci), kterou provozuje organizace 365, o. p. s.


Další články
Nahoru