dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Multifunkční parkovací zóny budou na celém území Libně a Vysočan
Modré parkovací zóny jsou v Praze už dlouho, brzy přibudou fialové. Foto: archiv

Multifunkční parkovací zóny budou na celém území Libně a Vysočan

Městská část Praha 9 se na území Vysočan a Libně rozhodla využít multifunkční koncepci zón placeného stání. „Je maximálně vstřícná jak k rezidentům, tak i k drobným živnostníkům a eventuálním návštěvám v oblasti Vysočan a Libně,“ tvrdí radnice.

Na včerejším zasedání radních deváté městské části byly schváleny připomínky týkající se připravovaných zón placeného stání. „Rozhodli jsme se respektovat požadavky a potřeby našich obyvatel s ohledem na možnost parkování návštěv, řemeslníků a drobných živnostníků. Chceme se vyvarovat stavu na některých městských částech, kdy poloprázdné modré zóny nelogicky blokovaly možnost zaparkovat například rodinným příslušníkům, kteří bydlí jinde a vozí svým starým rodičům nákupy,“ sdělil radní Prahy 9 Tomáš Holeček.

Vzhledem k tomu, že nový systém celoměstského parkování (ZPS) vytvořil takzvanou fialovou zónu, která přináší multifunkčnost, a to v podobě rezidentního, abonentního a stejně tak i možnost placeného stání, rozhodli se radní Prahy 9 vytvořit fialové zóny na celém území Libně a Vysočan.

Cena za hodinové stání bude v Praze 9 v minimální možné výši 10 korun s časovým odstupňováním a navýšením v ulicích v okolí O2 Areny a Areny Sparty při konání sportovních a kulturních akcí.

Anketa

Souhlasíte s rozšiřováním zón placeného stání do dalších městských částí?

13.7%
(13.7%)
7.2%
(7.2%)
79.1%
(79.1%)
„Další změny, které požadujeme, se odvíjí od změn, ke kterým došlo v průběhu několikaletého jednání s magistrátem ohledně parkovacích zón a tyto změny mají charakter drobných úprav,“ pokračoval Holeček.

Praha 9 podle něj chce po magistrátu, aby sdělil, jaké budou pro městskou část skutečné finanční náklady spojené se spuštěním a provozováním zón. „Z toho důvodu, že jsme zvolili minimální finanční výtěžnost a chceme znát čísla,“ dodává radní pro životní prostředí a dopravu Prahy 9 Tomáš Holeček.


Další články
Nahoru