dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Můj magistrát, můj hrad? Hadravův sen o bezpečnostních rámech se zatím nenaplní
I do hlavní budovy magistrátu na Mariánském náměstí se mělo od září vstupovat přes bezpečnostní rámy. Foto: archiv

Můj magistrát, můj hrad? Hadravův sen o bezpečnostních rámech se zatím nenaplní

Lidé měli od září vstupovat do všech budov pražského magistrátu bezpečnostními rámy a turnikety. Jejich instalaci plánoval radní pro bezpečnost Libor Hadrava (ANO) právě na letní měsíce. Příprava zabezpečení ale ještě ani nezačala. Projekt, o kterém se v Praze mluví od konce loňského roku, totiž nedostal souhlas koalice.

„Ano, koalice záměr ještě neprojednala," potvrdil ČTK Hadrava. Debata prý bude dál pokračovat. Podle některých informací se ale projekt nesetkal u koaličních partnerů s pochopením. A proti je i opozice, která radní viní z toho, že chtějí magistrát uzavírat, namísto aby byl lidem otevřený.

Plánované zabezpečení se týká několika objektů. Kromě budovy na Mariánském náměstí jde i o nedalekou Rezidenci primátora, o Škodův palác, budovy Institutu plánování a rozvoje nebo Kongresového centra.

V rámci elektronické kontroly chtělo město pořídit 267 čteček, kamerový systém se rozroste o 415 kamer, požární signalizaci zajistí 1950 hlásičů, vyplývá z materiálu pro jednání výboru.

V sídle politiků na Mariánském náměstí, které je nyní volně přístupné, má být u hlavního vchodu bezpečnostní rám a rentgen. Zaměstnanci by při vstupu používali čipové karty sloužící i k otevření dveří v jednotlivých patrech budovy. Návštěvníci by pak na recepci nahlásili osobní údaje, jejich zavazadla by kontroloval rentgen.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru