dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Mše za Radima Hladíka
Radim Hladík byl čestným občanem Prahy 2. Foto: MČ Praha 2

Mše za Radima Hladíka

V kostele svaté Ludmily na náměstí Míru se ve středu 26. dubna od 18 hodin sloužila zádušní mše za Radima Hladíka.

Radim Hladík byl rockový kytarista, skladatel a producent. Od konce 60. let 20. století byl považován za jednoho z nejlepších tuzemských kytaristů.

V roce 1968 stál u zrodu skupiny Blue Effect a stal se její vůdčí osobností. Důvěrně se sblížil i s folkovou hudbou a jazzem. Jako producent pomáhal nové generaci rockových kapel.

Žil na Vinohradech, 30. září 2014 se stal čestným občanem Prahy 2.

Mši pořádala rodina jako symbolické poslední rozloučení pro veřejnost a fanoušky. Celebroval Ladislav Heryán, pastor českého undergroundu, který kázal na pohřbu Ivana Martina Jirouse i Filipa Topola.


Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

Dnes v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru