dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Mrtvé tělíčko v igelitce: Policisté prosí veřejnost o informace, které je posunou dál
Taška, ve které bylo loni nalezeno dětské tělíčko. Foto: Policie ČR

Mrtvé tělíčko v igelitce: Policisté prosí veřejnost o informace, které je posunou dál

Při prošetřování otřesného případu mrtvého novorozeněte z loňského srpna kriminalisté zjistili, že igelitová taška, ve které bylo tělíčko nalezeno, obsahovala DNA ženy, která je v příbuzenském poměru s rodičkou. Z výsledků porovnání vyplývá, že půjde buď o její dceru, nebo matku. Vzhledem k tomu je pravděpodobné, že o vraždě novorozence ví další osoba. Ta však nemusela být činu přímo přítomná.

„V této souvislosti se opět obracíme na veřejnost s prosbou o jakékoliv informace k události, kterou kriminalisté prověřují jako podezření ze spáchání vraždy,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Jen pro připomenutí, o srpnovém nálezu mrtvého dítěte jsme informovali zde.

Do této chvíle detektivové provedli přibližně pět stovek odběrů DNA, jejichž porovnání se zajištěnými stopami na místě nálezu zatím nepřineslo žádný výsledek.

Otazníkem zatím zůstává i původ igelitové tašky, ve které byl novorozenec nalezený. Ta se dá získat pouze při osobním nákupu dámské módy v obchodech značky Dynamite, která má pobočky v Kanadě, USA, Jordánsku, Saudské Arábii a Kuvajtu. V České republice ani v Evropě zastoupení nemá. Podle vyjádření vedení firmy nejsou tyto tašky zasílány ani při objednání zboží přes internet.

V kontejneru vedle tašky se zavražděným dítětem ležel také obrázek s kresbou velryby, jehož majitele nebo osobu, která ho vyhodila, kriminalisté také potřebují kontaktovat.

„Jestliže máte jakékoliv informace k případu, prosím kontaktujte linku 158. Samozřejmostí je zachování absolutní anonymity případného oznamovatele nebo svědka,“ dodal Jan Daněk.  


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru