dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Mrazivý příběh: partner týral učitelku, odbornici na domácí násilí. Musela před ním ležet nahá
Ilustrační foto: sxc.hu

Mrazivý příběh: partner týral učitelku, odbornici na domácí násilí. Musela před ním ležet nahá

I v říjnu bohužel došlo v Praze k případům, kdy partnerské neshody vygradovaly až k brutálním fyzickým útokům. Ve třinácti případech skončily vykázáním násilníka z bytu. „Významnou roli v nich sehrál alkohol,“ uvedl ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

V jednom z případů byl muž nejen vykázán z bytu, ale i zadržen a dán do vazby. Případ byl o to zajímavější, že napadená vdova je učitelka, která se orientovala v problematice domácího násilí, přesto sklony partnera neprokoukla.

Po seznámení přes inzerát se muž na ženě středního věku, která má dospělou dceru a syna, jež trpí duševním onemocněním, nejprve dopouštěl psychického týrání. Nadávky a ponižování byly na denním pořádku. Vyčítal jí třeba vysokoškolské vzdělání s tvrzením, že všichni vysokoškoláci jsou „nadlidi“.

Despota do partnerky kopal a mlátil ji deštníkem

Důvodem byl i fakt, že jako středoškolák následně ztratil zaměstnání. Práci si ale příliš nehledal, namísto toho se u něj začaly projevovat sklony k nadměrnému požívání alkoholu. Žena mu proto nabídla pomocnou ruku a po několika měsících známosti ho přijala do společné domácnosti v Praze.

„Místo vděčnosti se dočkala pravého opaku, partner se začal chovat manipulativně, despoticky a dokonce žárlit na hezký vztah ženy s dcerou,“ popsala vedoucí Intervenčního centra Barbora Holušová.

Vznikající konflikty mezi oběma partnery následně přerostly v psychický teror, který v říjnu vyústil do brutálního fyzického útoku. Násilný muž při něm několikrát ženu udeřil do obličeje, poranil ji oči, mlátil ji deštníkem a nakonec do ní kopal.

Násilnická minulost: manželku napadl kladivem

„Ženu navíc ponižoval tím, že před ním musela na zemi ležet nahá. Naštěstí se v době tohoto útoku zachovala velmi duchapřítomně a i přes svá zranění nekladla odpor a vyčkala, až řádění muže skončí. Ten značně posílen alkoholem poté usnul a žena utekla ke své kamarádce, odkud zavolala záchranku a vše oznámila policii,“ líčila Holušová s tím, že její počínání jí zřejmě zachránilo život. Násilníka policie zadržela a skončil ve vazbě. Až následně se totiž postižená žena dozvěděla o trestní minulosti partnera a jeho pestrém životě.

„Během svého dřívějšího manželství se dopouštěl domácího násilí už na své manželce, kterou nejen týral, ale napadal ji i kladivem,“ doplnila Holušová. Intervenční centrum nyní ohrožené ženě zajišťuje potřebnou pomoc.


Další články
Nahoru